درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
2,206 بازدید
قبل در نفقه و تمکین توسط (-280 امتیاز)
سلام

آیا نفقه زن در ازدواج موقت و صیغه پرداخت می شود ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (3,860 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
سلام

نفقه در ازدواج موقت تابع شرایطی است که در هنگام وقوع عقد بین زوجین حاصل شده باشد . لکن عُرف مرسوم حکایت از این دارد که تا مادام زن در عُلقه زوجیت زوج باقی است نفقه و هزینه هائی که در این جمله تعریف شده است به عهده زوج است.
0 امتیاز
قبل توسط (26,540 امتیاز)
طبق قانون به زوجه در ازدواج موقت نفقه تعلق نمی گیرد ولی زوجین در ازدواج موقت می توانند در خصوص پرداخت نفقه با هم توافق کنند.طبق ماده۱۱۰۶قانون مدنی فقط در عقد دائم نفقه زن به عهده شوهر است یعنی در عقد موقت شوهر تکلیفی به پرداخت نفقه ندارد .

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...