درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
3,629 بازدید
قبل در نفقه و تمکین توسط (-280 امتیاز)
سلام

نفقه زن پس از فوت شوهر به چه صورت محاسبه و پرداخت می شود ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (4,580 امتیاز)
با سلام

اگر دین تا حقی به عهده کسی (وارث هم) ثابت شود طبق ماده 198 قانون آئین دادرسی مدنی نفقه هم قابلیت وصول خواهد داشت.

تفقه جزو دیون مرد به زن می باشد و پس از فوت می توان از وراث مطالبه نمود
0 امتیاز
قبل توسط (26,620 امتیاز)
زن فقط تا زمان عده فوت نسبت به نفقه خود می تواند ادعایی داشته باشد و نسبت به نفقه معوقه و گذشته خود نیز چنانچه متوفی اموالی داشته باشد از ماترک او به طرفیت وراث از دادگاه نفقه خود را مطالبه کند .

سمیه پوریحیی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...