درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
2,345 بازدید
قبل در سایر امور کیفری توسط (120 امتیاز)
سلام

پنج ساله پیش شوهرم فوت کرده،  او هیچ مالی ندلشت.

دو دختر دارم که الان 8 و 13 سالشونه.

پدر و مادر همسر مرحومم هر دو حقوق بگیر هستند و خونه و ماشین و زندگی خوبی دارند.

تا کنون هیچ کمکی چه مالی و چه کاری به من و بچه ها نکردند.

من بیکارم و فقط ماهی یک میلیون تومان مستمری همسرم رو میگیرم.

الان زندگی خیلی بهم فشار آورده میتونم ادعای دریافت نفقه از پدربزرگ شون کنم. و اگر بله حدودا مبلغش چقدر میشه؟

و اینکه آیا نفقه گذشته رو هم میتونم بگیرم.
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (540 امتیاز)

با سلام

مطابق ماده 1199 قانون مدنی نفقه اولاد برعهده پدر است و پس ازفوت پدر یا عدم قدرت او به انفاق به عهده اجداد پدری است ...

در نتیجه نفقه از پدربزرگ قابل مطالبه است که با نظر کارشناس تعیین می شود .

نفقه گذشته ، قابل مطالبه نمی باشد .

با تشکر

محمد هدایتی راد

کارشناس حقوقی

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...