برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی کلیک کنید
مشاوره حقوقی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
44,814 بازدید
در روابط نامشروع و خیانت توسط (2,990 امتیاز)
سلام

آیا دوست شدن و رابطه با زن شوهر دار از طریق تلگرام رابطه نامشروع می باشد و جرم محسوب می شود ؟
3 پاسخ
0 امتیاز
توسط (2,990 امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ
روابط نامشروع به دو دسته زنا و روابط نامشروع غیر از زنا تقسیم بندی می شوند.

رابطه نامشروع غیر زنا، اعمال منافی عفت و عرف از قبیلِ بوسیدن و گفتگوی غیر متعارف بین زن و مردی که باهم ازدواج نکرده اند می باشد. گفتگوی غیر عرف در فضای مجازی مثل تلگرام و اینستاگرام نیز می تواند مشمول رابطه نامشروع باشد.

مجازات رابطه نامشروع غیر زنا، شلاق می باشد. همچنین، مجازات زنا با توجه به شرایط، بسته به تشخیص قاضی، می تواند شلاق یا اعدام تعیین شود.

تشخیص رابطه نامشروع با توجه به اقرار طرفین، گزارش پلیس، شهادت شهود و وجود مدارکی که نشان دهنده رابطه ی غیرعرف باشد انجام می شود. عکس، فیلم، پیام در شبکه های مجازی و پیامک، از آنجا که امکان تقلب در آن ها وجود دارد به عنوان ادله اثبات جرم شناخته نمی شود و برای قاضی می تواند صرفن به عنوان نشانه ای از وقوع رابطه نامشروع باشد.

همچنین قاضی می تواند برای اثبات زنا، نظر پزشکی قانونی را نیز جویا شود. رابطه جنسی معمولا تا 3 هفته بعد از آن، توسط پزشکی قانونی قابل تشخیص می باشد.
0 امتیاز
توسط (1,500 امتیاز)
سلام.

بی تریدد جزء مصادیق رابطه نامشروع تلقی می شود و بر حسب محتویات پیامکها و شکایت شاکی قابل پیگیری خواهد بود  و اولین اقدام آن ارجاع پرونده به پلیس فتا و اخذ پرینت از محتویات پیامها می باشد.
0 امتیاز
توسط (30,020 امتیاز)
در صورتي كه خانمي اعم از مجرد يا متأهل ازطريق تلفن با مردي نامحرم تماس- هاي مكرر داشته باشد يا پيامكهاي عاشقانه يا شوخيهاي جنسي و يا ايميلهاي متعدد با موضوع روابط جنسي به يكديگر ارسال نمايند يا از طريق نرم افزارهای ارتباطي مجازي تحت موبايل با يكديگر روابط غير متعارف داشته باشند،صرفنظر از اينكه تطبيق موضوع و رفتار با حكم قانوني وظيفه مرجع قضائي رسيدگي كننده است كه با توجه به محتويات پرونده انجام ميشود ولي ارتباط تلفني يا اينترنتي يا مجازي به اين نحو در صورت وجود ساير شرايط قانوني و با توجه به عرف محل ممكن است رابطه نامشروع تلقي شود.

  

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...