دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
6,819 بازدید
در قرارداد خرید و فروش ملک توسط
ویرایش شده توسط
با سلام.

اينجانب سال 77 بعد از فوت پدرم و انجام حصر وراثت، يك قطعه زمين از سهم الارث برادرم را با مبلغ مشخص بصورت قولنامه دستي خريداري كردم.

 لازم به ذكر است كل زمين هاي كشاورزي پدرم يه سند زارعانه مشاعي دارد. برادرم سال 90 باقيمانده زمين هاي كشاورزي خودش را به شخصي فروخته و وكالت بلاعزل و تام الاختيار در مورد كل سهم الارثش از سند زارعانه را به وي داده است.

حال آن شخص طبق وكالت نامه فوق كل سهم الارث برادرم را تماماَ و كاملاَ به خودش فروخته است.

سوال بنده اين است كه اگر زماني آن شخص ادعايي در مورد اين قطعه زمين كه سال 77 خريداري كرده ام بنمايد (چون جزو سهم الارث برادرم بوده است)، آيا قولنامه يا مبايعه نامه دستي اينجانب در مقابل سندي كه آن شخص در سال 90 تنظيم كرده است سنديت خواهد داشت؟

با توجه به قانون جديد جلوگيري از خرد شدن زمين هاي كشاورزي امكان ثبت سند براي زمين مذكور نيست. لطفا بفرمائيد من به چه صورت مي توانم مالكيت اين زمين را در مراجع قضايي به اثبات برسانم.
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (33,740 امتیاز)
سلام

اسناد عادی در مقابل اسناد رسمی قابلیت ارایه ندارند و معتبر نیستند. زمین مذکور در تصرف چه کسی است؟ تصرف زمین یکی از نشانه های مالکیت بر زمین می باشد. اگر برادر شما و خریدار مالکیت شما را قبول دارند که با گرفتن اقرار و یا اسناد دیگری که مبین مالکیت شما هست دلایل مالکیت خود را تقویت کنید و الا باید با اثبات خرید زمین از برادر خود انتقال صورت گرفته بعدی را ابطال کنید

مشاوره های مشابه

    دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت

رزرو آنلاین مشاوره رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین


.
.
...