درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
35,957 بازدید
قبل در بازنشستگی و مستمری توسط (1,320 امتیاز)
سلام وقت بخیر

قانون جدید بازنشستگی تامین اجتماعی سال 99
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (302,530 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

شرایط بازنشستگی برای بانوان به صورت زیر است:

  • اگر 35 سال سابقه بیمه داشته باشید، بدون محدودیت سنی می توانید بازنشسته شوید.
  • اگر 42 سال سن و حداقل 20 سال سابقه کار دارید که بیمه آن پرداخت شده است، به شرط آنکه در جایی استخدام باشید و بیمه شما پرداخت شود، می توانید بازنشسته شوید.
  • اگر حداقل 45 سال سن و حداقل 30 سال سابقه بیمه داشته باشید، می توانید بازنشسته شوید.
  • اگر حداقل 55 سال سن و حداقل 10 سال سابقه بیمه داشته باشید، می توانید بازنشسته شوید.
  • اگر حداقل 55 سال سن و حداقل یک سال سابقه بیمه داشته باشید، می توانید با خرید الباقی سابقه مورد نیاز خود تا 10 سال از سازمان تامین اجتماعی، سابقه بیمه خود را به 10 سال رسانده و بازنشسته شوید.

شایان ذکر است بانوانی که دارای سابقه مشاغل سخت هستند، به ازای هر سال سابقه، 1.5 سال سابقه محاسبه می شود. همچنین شرایط خاص بازنشستگی برای افرادی که جانباز و یا معلول می باشند نیز وجود دارد.
توجه داشته باشید برای محاسبه تعداد سال سابقه بیمه تفاوتی بین پرداخت حق بیمه از طرف کارفرما با بیمه زنان خانه دار، بیمه قالیبافی، بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، هنرمندان، خبرنگاران و سایر بیمه های خویش فرما نمی باشد و کلیه سال های پرداخت حق بیمه های فوق به عنوان تعداد سال سابقه بیمه در نظر گرفته می شود. همچنین مدت زمان استفاده از بیمه بیکاری، مرخصی زایمان و استعلاجی نیز به عنوان سابقه بیمه در نظر گرفته می شود.

شرایط بازنشستگی برای آقایان به صورت زیر است:

  • اگر 35 سال سابقه بیمه داشته باشید، بدون محدودیت سنی می توانید بازنشسته شوید.
  • اگر حداقل 50 سال سن و حداقل 30 سال سابقه بیمه داشته باشید، می توانید بازنشسته شوید.
  • اگر حداقل 60 سال سن و حداقل 10 سال سابقه بیمه داشته باشید، می توانید بازنشسته شوید.
  • اگر حداقل 60 سال سن و حداقل یک سال سابقه بیمه داشته باشید، می توانید با خرید الباقی سابقه مورد نیاز خود تا 10 سال از سازمان تامین اجتماعی، سابقه بیمه خود را به 10 سال رسانده و بازنشسته شوید.

توجه داشته باشید برای محاسبه تعداد سال سابقه بیمه تفاوتی بین پرداخت حق بیمه از طرف کارفرما با بیمه رانندگان، بیمه کارگران ساختمانی، بیمه قالیبافی، بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، هنرمندان، خبرنگاران و سایر بیمه های خویش فرما نمی باشد و کلیه سال های پرداخت حق بیمه های فوق به عنوان تعداد سال سابقه بیمه در نظر گرفته می شود. همچنین مدت زمان استفاده از بیمه بیکاری، مرخصی زایمان و استعلاجی نیز به عنوان سابقه بیمه در نظر گرفته می شود.

شایان ذکر است آقایانی که دارای سابقه مشاغل سخت هستند، به ازای هر سال سابقه، 1.5 سال سابقه محاسبه می شود. همچنین شرایط خاص بازنشستگی برای افرادی که جانباز و یا معلول می باشند نیز وجود دارد.

برای بررسی بهترین شرایط برای بازنشستگی شما پیشنهاد میکنم مشاوره تلفنی با متخصص امور بازنشستگی و مستمری از بیدبرگ دریافت کنید که می تونید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید  >> ثبت درخواست مشاوره <<

برای دریاف اطلاعات بیشتر در زمینه مستمری و بازنشستگی به لینک زیر مراجعه نمایید:

شرایط بازنشستگی و فرمول محاسبه حقوق مستمری بازنشستگی تامین اجتماعی 


با احترام
پیشنهاد می کنم برای داشتن مشاور متخصص و دریافت راهنمایی تخصصی تر، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...