دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
2,497 بازدید
قبل در مفاصا حساب بیمه توسط (100 امتیاز)
با سلام. با شخص بازنشسته ای قرارداد مشاوره ای منعقد نموده ام آیا به قرارداد ایشان بیمه تعلق می گیرد و در صورت تعلق چند درصد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (30,300 امتیاز)
با سلام
بازنشستگان دستگاههای اجرای و صندوق های کشوری و لشکری مشمول حق بیمه نمیباشند و چنانچه حسابرس در دفاتر قانونی مبلغ پرداختی قرارداد مشاوره ای را مشاهده نماید شما باید قرارداد و حکم بازنشستگی را جهت عدم شمول بیمه ارائه دهید.
در صورتی که بازنشسته از کارکنان تامین اجتماعی باشد مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی و پرداخت حق بیمه بوده و باید قرارداد جهت اخذ مفاصا حساب به شعب سازمان ارسال گردد.
اشتغال بکار بازنشستگان عادی سازمان تامین اجتماعی بصورت قراردادی وجه قانونی ندارد و نامبردگان مشمول ماده 28 قانون تامین اجتماعی میباشند و باید لیست حق بیمه ارائه گردد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.