درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
311 بازدید
قبل در شکایت از کارفرما یا کارگر توسط (260 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
با عرض ادب و احترام و خسته نباشید

شخصی در شهر ساوه یک سوله به متراژ 1500 متر مربع اجاره می کند و در آن سوله شروع به فعالیت در زمینه ساخت انواع اسکلت فلزی و سوله می نماید و بسته به محل پروژه ( مثلا تهران و ... ) قطعات ساخته شده را نصب میکند. منتهی این شخص به صورت شخصی کار میکند و شرکت ثبت نمی کند و دلیل این کار ایشان فرار از مالیات و پرداخت عوارض آن بود. ولی بیمه پرسنلی که برای این شخص کار میکردند کامل رد نمی شد. حال یکی از مهندسان برای این شخص شکایت کرده است و کار به اداره کار و سپس رای به شرح ذیل صادر شد

شرکت سازه های فلزی ... محکوم به پرداخت 18 ماه حق بیمه به حساب تامین اجتماعی شعبه 1 شهرستان ساوه و حقوق و سنوات به مبلغ 20/000/000 ریال در حق خوانده آقای ... می باشد.

کارگر پس از رای اداره کار، اجرای حکم از دادگستری و اداره بیمه را گرفت. منتهی بعد چندسال کارفرما دیگر کار نمیکند و به شهر خود رفته و خانه نشین می باشد. رایی که صادر شده است به اسم شرکت سازه های فلزی ... می باشد درصورتی که کارفرما نه شرکت ثبت کرده است و نه لیست بیمه ای که در تامین اجتماعی رد شده است به اسم سازه های فلزی ... می باشد بلکه در لیست بیمه فقط نوشته است سازه های فلزی ...

حالا کارگر نمی داند چیکار کند ، چون حکم را به کلانتری مربوطه برد و کلانتری می گوید که چون شرکت سازه های فلزی ... قید گردیده ما شرکت رو در نظر میگیریم نه شخصی که به اسم خود بیمه لحاظ کرده است.

و حالا کارگر میخواهد لیست تمام پروژه هایی که این شخص ساخته است را به اداره مالیات ببرد تا کارفرما را جریمه کنند

به نظر شما راهکار چیست؟
قبل توسط (8,380 امتیاز)

این بخش از سایت بیدبرگ مختص سوالات بیمه و قانون کار می باشد، سوالات مالیات و امور مالی خود را در سایت بیدبرگ - مرجع مالیات و امور مالی مطرح کنید :
  طرح سوال در بخش مالیات و امور مالی

 همچنین، برای دریافت سریع پاسخ پیشنهاد می کنم از مشاوره تلفنی بیدبرگ از طریق لینک زیر اقدام کنید
  دریافت مشاوره تلفنی

دریافت مشاوره تخصصی >>

لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید تا بتوانید سوال بپرسید

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...