درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
168 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط (100 امتیاز)
با سلام و احترم

بر اساس قرارداد شرکت، ساعت کاری کارمندان بصورت ۵ روز در هفته از ۸صبح تا ۱۷ سه شنبه و ۱۶ چهارشنبه تایین شده، اما به جهت نیاز به پشتیبانی، مداومت اضافه کاری بصورت دائمی تا ساعت ۲۰ و گاها به دلیل حجم کار تا ساعت ۲۱ بر عهده کارگر گذارده شده (خارج از قرارداد و عدم تامین رضایت)؛ در مواردی هم ساعت شروع به کار بصورت اجباری از ساعت ۷ تایین میگردد.

 با توجه به تبصره ماده ۵۹ ، انجام اضافه کاری نباید تبدیل به قائده دائمی گردد و در صورت نیاز ، کارگاه میتواند با استخدام نیرو، نیاز خود را  تأمین نماید؛ ولی با وجود مداومت بعد از حدود ۹ ماه هنوز اقدام به حل موضوع و جذب نیروی مورد نظر نکرده است.

آیا در قانون کار مواردی جهت حل و فصل موضوع دیده شده یا خیر؟ متاسفانه حجم و فشار کار برای ۱ نفر نیروی پشتیبانی بالا بوده و در عمل با بی توجهی کارفرما و بی اهمیت شمردن موضوع، فشار چند برابری ایجاد شده؛ در عین این حال که ترجیح بر مصالحه و عدم تمایل برای شکایت قانونی و ایجاد اختلاف بین کارگر و کارفرما می باشد)
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (37,010 امتیاز)
علیرغم اینکه انجام کار اضافی باید با توافق کارگر باشد ، اما در صورت عدم تمایل کارگر قراردادی به انجام کار اضافی ، ممکن است کارفرما تصمیم به تسویه حساب با وی و استخدام نیروی جدید بگیرد. لذا پیشنهاد می شود یا با همین شرایط ادامه دهید و یا در صورت عدم توانایی به انجام اضافه کاری ، شغلتان را تغییر دهید

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...