درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
3,371 بازدید
قبل در شرکت بیمه توسط (870 امتیاز)
چرا بیمه ایران علی رغم نمایندگی های بسیار زیادی که دارد ورشکست نمی شود؟یادمان نرود که بیمه توسعه هم به جهت نمایندگی های زیادی که داشت ورشکست شد. آیا بیمه ایران هم به همین سرنوشت دچار می شود ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (32,660 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
سلام

بیش از 80 سال است که از تاسیس اولین شرکت بیمه در ایران می گذرد. در طول این مدت هیچ شرکت بیمه ای ورشکست نشده است. شرکت بیمه توسعه نیز ورشکست نشد، پروانه فعالیت این شرکت تعلیق شد. اگر ورشکست می شد به نفع بیمه گذاران بود ولی وقتی پروانه تعلیق شد، قانون بیمه و مقررات بیمه ای در این مورد خیلی شفاف نبود که تکلیف مشخص باشد.

به هیچ وجه تعداد نمایندگان زیاد نمی تواند عامل ورشکستگی یک شرکت باشد. بر عکس می تواند مایه قوت یک شرکت بیمه باشد. در حال حاضر در شرکت های بیمه ای مثل پاسارگاد و پارسیان و سامان نیز تعداد قابل توجهی نمایندگان عمومی و عمر در حال فعالیت هستند اما این شرکت ها به دلیل انتخاب صحیح ریسک و فعالیت بیشتر در حوزه بیمه عمر، از سطح توانگری خوبی برخوردار هستند.

شرکت بیمه توسعه به دلیل تخفیف های زیاد در رشته ثالث توانسته بود حجم زیادی از پرتفوی این رشته را جذب کند. از طرفی این منابع، بیشتر در صنعت ساختمان سرمایگذاری شده بود و رکود صنعت ساختمان باعث شد سرمایگذاری و سرعت نقد شوندگی این منابع با مشکل مواجه شود.

عامل دیگر این بود که ورودی جریان نقدینگی در شرکت بیمه توسعه وابستگی شدیدی به رشته ثالث داشت و زمانی که پروانه فعالیت دراین رشته تعلیق شد، خسارت های سر رسید شده، انباشت شد و از توان مالی و اجرایی شرکت بیشتر شد و موجب بروز حالتی تظیر ورشکستگی شد و بیمه مرکزی تصمیم بر تعلیق پروانه فعالیت این شرکت گرفت.

چه بسا اگر با اعمال محدودیت ها و هشدارهای به موقع به شرکت بیمه توسعه و اعمال نظارت های بیشتر، مانع از بروز این اتفاقات می شد و صنعت بیمه با قوت بیشتری به کار خود ادامه می داد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (73,170 امتیاز)
دوست گرامی سلام،وقت بخیر.

بیمه ایران،تنها شرکت بیمه ای دولتی در ایران می باشد و بدلیل وجود موارد قانونی،و حمایت های دولت از آن،به هیچ عنوان ورشکسته نمیشود.

شاید بلحاظ سطح توانگری مالی،جایگاه مناسبی نداشته باشد اما حمایتهای دولت از این شرکت بیمه مانع ورشکستگی آن میگردد.

از نظر قانونی بیمه ایران بهمراه بیمه مرکزی،ضمانت کلیه شرکت های بیمه پس از ورشکستگی می باشند که این قانون برای بیمه توسعه نیز اجرا شد و پس از واگذاری املاک شرکت بیمه توسعه و معادل ارزش ریالی این املاک،بیمه ایران خسارات بیمه گذاران بیمه توسعه را پرداخت نمود!!

نظر شما رو به مطالعه مواد 37،60 و 71 قانون بیمه جلب میکنم که حتما" با مراجعه به کتب و اینترنت آن ها را مطالعه نموده و نسبت به این موارد قانونی اطلاعات خود را در زمینه صنعت بیمه به روزتر نمایید.

با تجدید احترام

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (20,960 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
سلام و ارادت

به دلیل اینکه بزرگترین تاجران هر کشوری صنعت بیمه ان کشور است .مریم ارفعی

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

+1 امتیاز
2 پاسخ 1,044 بازدید
انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...