درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
4,231 بازدید
قبل در حقوق ، عیدی ، سنوات و مزایای قانون کار توسط (100 امتیاز)
با سلام حدود 6 سال است که در موسسه ای خصوصی مشغول به کار می باشم... در تمام این 6 سال هیچکدام از مزایا به ما پرداخت نشد، نه حق فرزند ، نه حق مسکن ، نه چیز دیگر... آیا مزایا مثل حق فرزند و حق مسکن و بن کارگری شامل کارگرانی که در موسسات خصوصی هم کار می کنند می شود یا فقط به کسانی تعلق می گیرد که در موسسات و شرکت های دولتی باشند؟ امروز از کسی شنیدم که گفت شما چون در موسسه خصوصی کار می کنید و دولتی نیست هیچ مزایایی به شما تعلق نمی گیرد و فقط سنوات را می توانید بگیرید...
سوال بعدیم اینه که اگر این مزایا به ما تعلق می گیرد آیا باید مزایای 6 سال قبل را به نرخ روز پرداخت کنند یا به قیمت همان موقع؟
موفق و پیروز باشید ....
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (37,010 امتیاز)
طبق قانون کار بایستی بن کارگری و حق مسکن و همچنین حق اولاد(در صورت واجد شرایط بودن) به صورت ماهیانه پرداخت شود. در غیر این صورت می توانید از طریق اداره کار اقدام به شکایت از کارفرما کنید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (6,050 امتیاز)
سلام - طبق ماده یک از قانون کار، کلیه کارفرمایان ، کارگران ، کارگاه ها ، موسسات تولیدی ، صنعتی ، خدماتی و کشاورزی مکلف به تبعیت ازقانون کارمیباشند. لذا چنانچه کارفرمای شما در بخش خصوصی فعالیت میکند نیز تابع قوانین و مقررات حاکم در قانون کاراست و کلیه مزایای قانونی شامل عیدی - سنوات - بازخریدمرخصی استفاده نشده -بن کارگری - حق مسکن - حق اولاد(درصورت احرازشرایط) و همچنین سایر مزایای غیرمستمر شامل شما میشود.

درخصوص نوع محاسبه آن ، سنوات بر اساس آخرین دستمزد قانونی محاسبه و پرداخت میشود و سایر موارد دیگربراساس حقوق و مزایای مصوب همان سال محاسبه میگردد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...