از مشاور متخصص بیمه و قانون کار مشاوره تلفنی دریافت کنید.
0 امتیاز
707 بازدید
سوال شده قبل در حقوق ، عیدی ، سنوات و مزایای قانون کار توسط (130 امتیاز)
با سلام حدود 6 سال است که در موسسه ای خصوصی مشغول به کار می باشم... در تمام این 6 سال هیچکدام از مزایا به ما پرداخت نشد، نه حق فرزند ، نه حق مسکن ، نه چیز دیگر... آیا مزایا مثل حق فرزند و حق مسکن و بن کارگری شامل کارگرانی که در موسسات خصوصی هم کار می کنند می شود یا فقط به کسانی تعلق می گیرد که در موسسات و شرکت های دولتی باشند؟ امروز از کسی شنیدم که گفت شما چون در موسسه خصوصی کار می کنید و دولتی نیست هیچ مزایایی به شما تعلق نمی گیرد و فقط سنوات را می توانید بگیرید...
سوال بعدیم اینه که اگر این مزایا به ما تعلق می گیرد آیا باید مزایای 6 سال قبل را به نرخ روز پرداخت کنند یا به قیمت همان موقع؟
موفق و پیروز باشید ....
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (35,940 امتیاز)
طبق قانون کار بایستی بن کارگری و حق مسکن و همچنین حق اولاد(در صورت واجد شرایط بودن) به صورت ماهیانه پرداخت شود. در غیر این صورت می توانید از طریق اداره کار اقدام به شکایت از کارفرما کنید.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (5,660 امتیاز)
سلام - طبق ماده یک از قانون کار، کلیه کارفرمایان ، کارگران ، کارگاه ها ، موسسات تولیدی ، صنعتی ، خدماتی و کشاورزی مکلف به تبعیت ازقانون کارمیباشند. لذا چنانچه کارفرمای شما در بخش خصوصی فعالیت میکند نیز تابع قوانین و مقررات حاکم در قانون کاراست و کلیه مزایای قانونی شامل عیدی - سنوات - بازخریدمرخصی استفاده نشده -بن کارگری - حق مسکن - حق اولاد(درصورت احرازشرایط) و همچنین سایر مزایای غیرمستمر شامل شما میشود.

درخصوص نوع محاسبه آن ، سنوات بر اساس آخرین دستمزد قانونی محاسبه و پرداخت میشود و سایر موارد دیگربراساس حقوق و مزایای مصوب همان سال محاسبه میگردد.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

سوالات مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه

.
.
...