آشنایی و مشاوره رایگان خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری
0 امتیاز
468 بازدید
سوال شده قبل در حقوق ، عیدی ، سنوات و مزایای قانون کار توسط (130 امتیاز)
با سلام حدود 6 سال است که در موسسه ای خصوصی مشغول به کار می باشم... در تمام این 6 سال هیچکدام از مزایا به ما پرداخت نشد، نه حق فرزند ، نه حق مسکن ، نه چیز دیگر... آیا مزایا مثل حق فرزند و حق مسکن و بن کارگری شامل کارگرانی که در موسسات خصوصی هم کار می کنند می شود یا فقط به کسانی تعلق می گیرد که در موسسات و شرکت های دولتی باشند؟ امروز از کسی شنیدم که گفت شما چون در موسسه خصوصی کار می کنید و دولتی نیست هیچ مزایایی به شما تعلق نمی گیرد و فقط سنوات را می توانید بگیرید...
سوال بعدیم اینه که اگر این مزایا به ما تعلق می گیرد آیا باید مزایای 6 سال قبل را به نرخ روز پرداخت کنند یا به قیمت همان موقع؟
موفق و پیروز باشید ....
2 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (34,020 امتیاز)
طبق قانون کار بایستی بن کارگری و حق مسکن و همچنین حق اولاد(در صورت واجد شرایط بودن) به صورت ماهیانه پرداخت شود. در غیر این صورت می توانید از طریق اداره کار اقدام به شکایت از کارفرما کنید.
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (3,780 امتیاز)
سلام - طبق ماده یک از قانون کار، کلیه کارفرمایان ، کارگران ، کارگاه ها ، موسسات تولیدی ، صنعتی ، خدماتی و کشاورزی مکلف به تبعیت ازقانون کارمیباشند. لذا چنانچه کارفرمای شما در بخش خصوصی فعالیت میکند نیز تابع قوانین و مقررات حاکم در قانون کاراست و کلیه مزایای قانونی شامل عیدی - سنوات - بازخریدمرخصی استفاده نشده -بن کارگری - حق مسکن - حق اولاد(درصورت احرازشرایط) و همچنین سایر مزایای غیرمستمر شامل شما میشود.

درخصوص نوع محاسبه آن ، سنوات بر اساس آخرین دستمزد قانونی محاسبه و پرداخت میشود و سایر موارد دیگربراساس حقوق و مزایای مصوب همان سال محاسبه میگردد.

سوالات مشابه

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمه

.
.
...