درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
217 بازدید
قبل در هدیه ازدواج توسط (100 امتیاز)
با سلام در مورد هديه ازدواج عقدشدگان سال ٩٠ تا ٩٥،همسر من تمامي شرايط را دارا هستند ولي امكان مراجعه حضوري به شعب را ندارند،آيا امكان اين هست كه من با مدارك به نيابت از ايشان مراجعه كنم؟ تعهد كتبي مبني بر ازدواج اول را چگونه ارائه دهيم؟؟

در ضمن چگونه بايد مطمئن شد كه قبلا اين پول به حسابشان واريز نشده؟(البته ما هيچ وقت خودمان براي گرفتن اين هديه اقدامي نكرده ايم)
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (15,680 امتیاز)
همراه گرامی بیدبرگ

با سلام

بر اساس ماده 85 قانون تامین اجتماعی به بیمه شده زن یا مرد که برای اولین بار ازدواج می کند مبلغی معادل یکماه متوسط مزد یا حقوق با رعایت شرایط زیر به عنوان هدیه ازدواج یا کمک هزینه ازدواج تعلق می گیرد:

1- در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی فرد با کارفرما قطع نشده باشد.

2- ظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل  حق بیمه 720 روز کاری را به سازمان پرداخته باشد.

3- عقد ازواج دایم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

لازم به ذکر است در صورتی که زوج و زوجه هر دو واجد این شرایط باشند این مبلغ به هریک از آنها پرداخت خواهد شد (یعنی برای هر نفر واجد شرایط یکماه متوسط دستمزد )

ضمنا فرد متقاضی خودش باید شخصا مراجعه نماید و هدیه ازدواج هر فرد به خود آن شخص پرداخت می شود مگر وکالت قانونی از ایشان داشته باشید.
 با سپاس از همراهی شما

مریم زنده دل

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...