درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
750 بازدید
قبل در بازنشستگی و مستمری توسط (100 امتیاز)
ایا زنی 50 ساله که طلاق گرفته و پدرش فوت شده و نامادری داره میتونه از مستمری پدر متوفی استفاده کند؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (42,820 امتیاز)
با سلام

بله

به موجب بند یک ماده 81  و اصلاحات بعدی آن و بند 2 ماده 83 قانون تامین اجتماعی ، فرزندان دختر به شرط نداشتن شغل و شوهر مشمول دریافت مستمری بازماندگان بر اساس سهم قانونی می باشند.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (4,100 امتیاز)
همسر بیمه شده متوفی، فرزندان ذکور متوفی که سن آنان کمتر از ١٨ سال بوده یا منحصراً به تحصیل اشتغال داشته و یا به علت بیماری یا نقص عضو طبق نظریه کمیسیون های پزشکی مربوطه از کار افتاده باشند و فرزندان اناث نیز به شرط عدم ازدواج و اشتغال به کار، مستمری بازماندگان دریافت خواهند کرد.ایشان اگر طلاق گرفته باشند می توانند 50درصد حقوق پدر را میتواند دریافت کند .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...