عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
0 امتیاز
387 بازدید
سوال شده قبل در بیمه بیکاری توسط (1,170 امتیاز)
با سلام

من 23 سال سابقه کار دارم و در سالهای اخیر در سقف بیمه پرداخت حق بیمه داشتم

الان در آستانه بیکاری هستم.

سوالم این هست که الان تقاضای بازنشستگی کنم و از قانون زنان در بیمه اجباری استفاده کنم و با 23 روز حقوق بازنشسته شم و

یا پنجاه ماه بیمه بیکاری بگیرم و پس از اون با 27 سال سابقه بازنشسته شم؟

در واقع میخوام بدونم بیمه بیکاری هر  سال افزایشی معادل بازنشستگی دارد یا خیر؟

و بازنشستگی در پنج سال آینده آیا برمبنای سقف حقوقی امسال محاسبه میشه یا سال مد نظر؟
1 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (54,820 امتیاز)

با سلام

محاسبه اش بسیار سخت است . این را بدانید که مقرری بیمه بیکاری حدود 55 درصد حقوق است که می تواند با توجه به تعداد عائله تا 80 درصد هم اضافه شود و اگر عائله تحت تکفلی ندارید همان 55 درصد میانگین سه ماه آخر حساب می شود . این مبلغ افزایش نمی یابد و در طول دوران پرداخت ثابت است و بنابراین به ضررتان است اگر بخواهید بعد از ان بازنشسته شوید . می توانید ان را بگیرید و بعدا مشغول شوید تا 30 سالتان کامل شود . بازنشستگی دقیقا بعد از استفاده از مقرری بیمه بیکاری به هیچ وجه توصیه نمی شود . 

بازنشستگی براساس میانگین 2 سال آخر محاسبه می شود حتی اگر از مقرری بیمه بیکاری استفاده کرده باشید . 

با تشکر

سوالات مشابه

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...