درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,143 بازدید
قبل در بازنشستگی و مستمری توسط (100 امتیاز)
باسلام
جانباز25 درصد هستم که با سابقه خدمت وظیفه و امتیاز جانبازی 30 سال خدمتم پایان یافته.
اکنون بر چه اساس و طبق چه فرمولی بازنشسته میشوم. ممونم
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (54,740 امتیاز)

با سلام

بهتر بود ارگانی که در استخدام آن هستید را می نوشتید ، اما فرض می کنیم منظورتان بیمه تامین اجتماعی است :

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس سید محمد علی جنانی افزود: قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران طی مصوبه ١ /٩/ ١٣٦٧ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و در این قانون به مستخدمین جانباز انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی به استثناء کارگران مشمول قانون کار اجازه داده شد تا با داشتن حداقل ٢٠ سال تمام سابقه خدمت بر اساس درخواست کتبی آنان و تصویب شورای امور اداری و استخدامی کشور با افزودن سنوات خدمت ارفاقی که مدت آن بر حسب نوع و درجه معلولیت مشخص شده است، به مدت خدمات آنان، بدون پرداخت کسور و فقط از لحاظ احتساب حقوق بازنشستگی، بازنشسته شوند.
وی ادامه داد: آئین نامه اجرای قانون فوق طی تصویب نامه ٢٨ /٥/ ٦٨ هیأت محترم وزیران برای اجرا به صندوقهای بازنشستگی ابلاغ شده و سازمان تامین اجتماعی نیز تاکنون تعداد١٣هزار و ٥١٧ نفر جانباز بیمه شده را بر اساس قانون مذکور بازنشسته کرده است.
مهندس جنانی گفت: در راستای قانون فوق در تاریخ ٢١ /٢/ ٨٣ اصلاحیه قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی از سوی مجلس به تصویب رسیده که در آن عبارت "به جز کارگران مشمول قانون کار" از متن ماده واحده حذف شده و تمامی جانبازان تحت پوشش قرار گرفته اند.
مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: جانبازانی که مدت خدمت مبنای بازنشستگی آنها با احتساب مجموع سنوات سابقه خدمت( حداقل ٢٠ سال) و سنوات ارفاقی (حداکثر ١٠ سال) ٣٠ سال تمام باشد از احراز شرط حداقل سن بازنشستگی٥٠ سال معاف خواهند بود که این موضوع طبق تبصره (٥)  قانون اصلاحیه است، لذا مجدداً آئین نامه اجرایی قانون اصلاحیه در تاریخ ١٠ /٢/ ٨٥ توسط هیأت محترم وزیران به تصویب رسید.
وی تاکید کرد: یکی از شرایط بسیار مهم استفاده جانبازان از قانون فوق، اشتغال این افراد در هنگام درخواست بازنشستگی و داشتن ارتباط بیمه اجباری به صورت (رابطه کارفرمائی) است.
مهندس جنانی اظهار داشت:  بر اساس  ماده ٢ آئین نامه اجرائی قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران مصوب  ١٠ /٢/ ١٣٨٥ محاسبه مستمری بازنشستگی جانبازان شاغل در دستگاه های دولتی بر اساس آخرین مبلغ مندرج در حکم کارگزینی و محاسبه مستمری بازنشستگی جانبازان شاغل در نهادهای عمومی غیر دولتی و همچنین دستگاه های غیر دولتی و خصوصی بر اساس مقررات تأمین اجتماعی (تبصره ذیل ماده ٧٧ قانون تأمین اجتماعی) است که این موضوع نیز توسط هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مورد تائید قرار گرفته و تصویب نامه دولت مطابق با قانون تشخیص داده شده است.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که در قانون حائز اهمیت است موضوع شناسایی جانباز است که این امر بر عهده  بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: رسیدگی به شکایات جانبازان در این خصوص در صلاحیت کمیسیون ماده ١٦ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی ایران است.

با تشکر


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...