درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
537 بازدید
قبل در حقوق ، عیدی ، سنوات و مزایای قانون کار توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
با سلام
من از 26 دی 94 در یک شرکت بیمه ای شروع به فعالیت کردم تا 30 مهر 95 بعد از آن نیز به مدت یک ماه در کارگزاری که مربوط به همان شخص بود  مشغول به کار شدم و در آذر 95 در شرکت ساختمانی همان شخص به عنوان حسابدار کار کردم .

 کارفرما 4 ماه پس از شروع به کار اقدام به بیمه کردن پرسنل خود کرد و تا پایان نیز هیچ قرارداد کتبی بین کارمند و کارفرما بسته نشد . در مورد حقوق هم , پایه حقوق وزارت کار از حساب شرکت واریز میشد و مابقی از حساب شخصی کارفرما و هیچ گونه فیش حقوقی به پرسنل داده نشده است .

در این مدت نیز عیدی و سنوات پرداخت نشده است . حالا برای تسویه کارفرما میگوید تنها واریزی وزارت کار را پرداخت میکند و در مقابل تسویه سفید نیز میخواهد .

 سوال من این است

 آیا من میتوانم بابت کل حقوق طلب عیدی و سنوات کنم ؟

 و اینکه برای ماه هایی که بیمه رد نکرده اند ( با فرض 3 ماه آزمایشی ) می توانم ادعایی داشته باشم ؟

با توجه به اینکه 2 ماه از کل فعالیت من در بخشهای غیر از بیمه بوده ولی بیمه رد شده از طریق شرکت بیمه بوده است کارفرما می تواند ادعا کند که 2 ماه مربوط به وی نمی شود و سنوات به من تعلق نگیرد ؟

با توجه به کم بودن زمان بیمه , شکایت کردن سودی دارد؟
با سپاس فراوان
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (30,830 امتیاز)
با سلام

در صورتیکه بعنوان آزمایشی نیز فعالیت کرده باشید نیز کارفرما مکلف به واریز حق بیمه کارگر می باشد و در صورتیکه قسمتی از حقوق شما توسط حساب شخصی کارفرما واریز شده باشد می توانید با ارائه مدارک کافی و ثبت دادخواست در اداره کار محل مربوطه ، نسبت به الزام کارفرما به واریز مطالبات شما بر مبنای کلیه پرداختها اقدام نمائید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...