درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
1,362 بازدید
قبل در بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط (33,930 امتیاز)
چقدر طول میکشه تا یک بیمه عمر صادر بشه و سند به دست بیمه گذار برسه؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (33,930 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

با سلام و درود

معمولا در روند صدور بیمه های عمر این نگرانی از طرف بیمه گذاران وجود دارد که چرا بیمه نامه آنها در زمانی طولانی مدت به دست آنها می رسد.

در اینجا میخواهیم کمی این روند را بررسی کرده و علت آن را توضیح دهیم.

بیمه های عمر و سرمایه گذاری جزو حساس ترین بیمه ها درتمام شرکت های بیمه ای می باشد چرا که این بیمه ها برخلاف دیگر رشته ها که مدتی 1 ساله دارند بلند مدت محسوب شده و 30 سال بیمه گذار و شرکت بیمه ای در کنار هم خواهند بود.

روند صدور یک بیمه عمر به شرح زیر خواهد بود :

  1. تکمیل فرم پیشنهادی و ارائه مدارک به نمایندگی
  2. ثبت فرم پیشنهادی و ارائه آن به شعب مرکزی شرکت های بیمه
  3. بررسی فرم پیشنهادی ( در این بخش تمامی موارد مندرج در فرم با دقت بررسی میگردد در صورتی که فرم دارای خط خوردگی ، ابهام و یا هرگونه مشکلی باشد برگشت خورده و از بیمه گذار تقاضا می شود که مجدد فرم را تکمیل نماید ، در صورتی که بیمه گذار به بیماری خاصی دچار بوده باشد از ایشان تقاضای مدارک پزشکی و یا گواهی سلامت می شود پس از تکمیل و بر طرف کردن این مسائل فرم مجدد به شعبه فرستاده می شود)
  4. آزمایش بیمه گذاران ( گاهی اوقات در بیمه نامه هایی با با حق بیمه بالا و یا موارد بیماری خاص شرکت از بیمه گذار تقاضای آزمایشات پزشکی می نماید که این فرایند،جواب آزمایش و تایید شرکت حدود 40 روز ممکن است به درازا انجامد.)
  5. تایید فرم بیمه نامه توسط شرکت واجازه صدور آن
  6. پرداخت مبلغ حق بیمه نامه ( این بخش یکی از موارد زمان بر در این بیمه نامه است برخی از نمایندگان در ابتدا هنگام تکمیل فرم پیشنهادی اقدام به دریافت مبلغ حق بیمه می نمایند که این باعث تسریع در صدور بیمه نامه خواهد بود اما روند اصلی این بخش پس از صدور پیش نویس بیمه نامه و بررسی آن است به این صورت که پس از بررسی بیمه نامه و تایید فیش پرداختی به بیمه گذار تحویل و پس از پرداخت از طریق بانک یا درگاه های اینترنتی به اطلاع شرکت بیمه می رسد توجه نمایید که پس از پرداخت فیش تایید از طرف شرکت بیمه مدت زمانی بین 24 ساعت تا 36 ساعت طول خواهد کشید)
  7. صدور بیمه نامه ومهر و امضای شعبه و نمایندگی بیمه

به صورت کلی در یک بیمه عمر به شکل معمول این روند حدود 1 تا دو هفته طول خواهد کشید و مسلما در صورتی که بیمه گذار در ارائه مدارک،برطرف کردن نواقص فرم و یا پرداخت تعلل کند این مدت بیشتر نیز خواهد شد.

در بیمه هایی که نیازمند آزمایش از طرف شرکت بیمه هستند مدت زمانی 40 روزه نیز اضافه شده و از زمان تکمیل فرم تا صدور مدتی 2 ماهه سپری خواهد شد.

به خاطر داشته باشید این دقت و عملکرد در شرکت های بیمه از ملزومات این رشته بیمه ایست.

توجه داشته باشید که این روند کلی است اما گاهی ممکن است این روند در زمان کوتاه تری نیز صورت بگیرد.

مشاور شرکت بیمه سامان
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید.

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...