درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
922 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (75,510 امتیاز)
سلام

 اگر تصادف منجر به فوت در سال 95 باشد دیه مطابق سال 95 یا 96 محاسبه میشود؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (39,870 امتیاز)
با سلام

دیه یوم الادا می باشد

طبق ماده۴۹۰ قانون مجازات اسلامی هرکس بخواهد مبلغ دیه رو پرداخت نماید ملاک روز پرواخت خسارات می باشد و طبق ماده۱۳ قانون بیمه شخص ثالث بیمه گر موظف است دیه رو بصورت  یوم الادا پرداخت نماید و اگر مابه التفاوتی به علت افزایش نرخ دیه از سال ۹۵ به۹۶ وجود داشته باشد بیمه گر می تواند مابه التفاوت رو از صندوق دریافت کند و یا در حساب های فی مابین باشد
-----------------
✳️آیا راننده مقصر گواهینامه یا بیمه نداشته است؟
✳️آیا راننده مقصر از صحنه تصادف فرار کرده است؟
✳️آیا در دریافت و پرداخت دیه تصادفات مشکل دارید ؟
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

+2 امتیاز
1 پاسخ 333 بازدید
انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...