از مشاور متخصص بیمه و قانون کار مشاوره تلفنی دریافت کنید.
+1 امتیاز
211 بازدید
سوال شده قبل در بیمه خودرو و دیه توسط
ویرایش شده قبل توسط

با سلام
برادر من دارای گواهینامه موتور سیکلت محدود به حجم موتور ۱۲۵ cc بود.
ولی در هنگام تصادف با موتوری به حجم ۱۸۰ cc تصادف کرده است و فوت شده ایا به نام برده خصارتی تعلق می‌گیرد ؟
باتشکر

دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (4,460 امتیاز)
سلام

اگر در گواهینامه محدودیت یادشده قید گردد ،و ایشان خودش مقصر حادثه باشد هیچ مبلغی به ایشان پرداخت نمیگردد.

محمد امانی کارشناس رسمی دادگستری

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)

با سلام.

بر اساس آیین نامه های راهنمایی و رانندگی ما دو نوع بیمه نامه موتور سیکلت داریم الف-1 که مختص موتور گازی و الف-2 برای موتور سیکلت تا حجم 200 سی سی هست. بنابراین محدودیتی برای 120 سی سی یا 180 سی سی قید نشده. اگر برادرتون دارای گواهینامه نوع الف-2 هستند، به ایشون دیه تعلق میگیره و میتونن از محل بیمه نامه شخص ثالث ، بخش حوادث راننده مسبب حادثه، بر اساس این نامه 67 و ماده 115 قانون توسعه خسارتشون رو دریافت کنید.

پایدار باشید


با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

سوالات مشابه

+1 امتیاز
1 پاسخ 127 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 478 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 78 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 70 بازدید
  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه

.
.
...