از مشاور متخصص بیمه و قانون کار مشاوره تلفنی دریافت کنید.
+1 امتیاز
446 بازدید
سوال شده قبل در بیمه اجباری پرسنل و کارکنان توسط (140 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
سلام
شرکت ما میخواد یک نفر نیرو استخدام کند و میخوایم قرارداد یک ساله ببندیم.
چطور قراردادی ببندیم و اینکه اگر تو قرارداد ذکر بشه که کارمند نیاز به حق بیمه نداره، آیا بعدا کارمند میتونه ادعای پرداخت حق بیمه کنه؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (30,440 امتیاز)

با سلام

به استناد ماده 11 آئین دادرسی کار ( قواعد آمره ) قواعدی هستند که با توافق نیز نمی توان از اجرای آنها خودداری نمود و به استناد ماده 148 قانون کار ، کارفرما می بایست کارگر خود را از روز اول بیمه نماید و حتی اگر کارگر خودش درخواست نماید که بیمه نمیخواهد ولی در آینده میتواند از کارفرمای خود به دلیل بیمه نکردن در اداره کار شکایت کند.


با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

مشاوره های مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه

.
.
...