دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+1 امتیاز
1,084 بازدید
قبل در بیمه بیکاری توسط
من ده سال سابقه بیمه دارم و تا کنون از بیمه بیکاری استفاده نکرده ام . در آخرین محل کار سه ماه بیمه بوده ام آیا میشود از بیمه بیکاری استفاده نمود یا باید شش ماه مستمر در یک محل بیمه باشم . ممنون از راهنمایی شما
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (11,800 امتیاز)

سلام

بستگی به نوع قرارداد این سه ماه و ماهیت جایی که کار میکنید داره اگه ماهیت جایی که کار میکنید دائمی باشه که باید یکسال در اونجا سابقه بیمه داشته باشید ولی اگر کارگاه فصلی باشه یا دائمی نباشه و شما در حین قرارداد بیکار شده باشید میتونید از بیمه بیکاری استفاده کنید و باید حداکثر یکماه بعداز بیکاری درخواست بدید.

"

  • کارگران فصلی در صورتی که صرفا در اثنای فصل کار اخراج گردیده و بیکاری آنها بلا اراده تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
  • بیکاران دارای قرارداد کار با مدت معین در صورتی که براساس رأی مراجع حل اختلاف در اثنای مدت قرارداد اخراج گردیده باشند مشمول استفاده از بیمه بیکاری خواهند بود.
  • افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده اند . با تشخیص واحدهای تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، در صورتی که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد."

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.