عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+1 امتیاز
264 بازدید
سوال شده قبل توسط
من ۶ سالی هست که مغازه ای رو از صاحب سرقفلی اجاره کردم. جواز کسب رو مجبور شدیم به نام صاحب سرقفلی بگیریم و من کارت مباشرت دارم. در طول این ۶ سال و تا اونجا که من میدونم تا ۱۵ سال قبل از اون این مغازه پرونده ای در بیمه نداشته. حداقل تو این ۶ سال که من بودم بیمه پرداخت نکردم و هیچ مورد بازرسی از معازه هم نبوده. تو این چند سال در فواصل زمانی مختلف ۳ نفر کارگر نیمه وقت که دانشجو بودن در اداره مغازه منو کمک می کردن. (تو هر دوره یک نفر). آیا بدهی یا جریمه ای مشمول فعالیت های من میشه؟ با فرض نبودن کارگرای نیمه وقت، بیمه کارفرما (که فکر می کنم مستأجر باشه یعنی خودم) آیا اجیاریه و مشمول بدهی وجریمه میشه؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.
1 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط
۱٫اگر کسی در مغازه کار کرده و حقوق دریافت کرده: اجباراَ مشمول بیمه است(پاره وقت یا نیمه وقتش فرقی ندارد!)
۲٫اگر کارفرما(مستاجر) اقدام به پرداخت بیمه نکرده باشد و بازرسی هم از کارگاه انجام نشده باشد و کارگران هم ادعایی نکرده باشند(در اداره کار) لذا هیچ بدهی هم وجود ندارد.
۳٫ مستاجر به عنوان کارفرما شناخته می شود و در صورت تمایل می تواند بیمه اختیاری یا مشاغل آزاد(با عقد قرارداد در شعبه) بشود. بیمه کارفرمایان اجباری نیست!

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...