درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
1,697 بازدید
قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط (20,960 امتیاز)
اگر در حادثه ای جرثقیل موجب حادثه جرحی و مالی به اشخاص ثالث و خود جرثقیل شود و جرثقیل بیمه قلاب نداشته باشد آیا بیمه تمام خطر پیمانکار تمامی ابعاد مالی و جرحی حادثه را پوشش میدهد؟ آیا در بیمه شخص ثالث می توان کلوزهایی را خریداری کرد که تمامی خسارات حادثه فوق را پوشش دهد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (20,960 امتیاز)
بله بیمه تمام خطر کلیه خسارات را پوشش می دهد و البته اگر کلوز ماشین الات هم خریداری شده باشد خسارت وارد به خود جرثقیل هم جبران می شود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (28,110 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

شما ابتدا میبایست شرایط خصوصی بیمه نامه را مطالعه کنید و مواردی که تحت پوشش قرار گرفته یا مستثنی قرار گرفته را بدانید. برای جرثقیل میتوانید سه بیمه نامه تهیه کنید. بیمه شخص ثالث خودرو . بیمه بدنه . بیمه مهندسی ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری همراه با پوشش اشخاص ثالث. یا اینکه بیمه مسولیت در قبال اشخاص ثالث را جدا خریداری کنید.

بیمه مهندسی ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری:

بیمه ای که تجهیزات و ماشین آلات پیمانکاران (معمولاً متحرک و سنگین) از قبیل لودر، بولدوزر، گریدر، جرثقیل، سنگشکن، کارخانه تولید بتن، لیفتراک و مانند آن که ابزار کار پیمانکاران جهت اجرای کار پروژه ها میباشد را تحت پوشش قرار میدهد. درواقع این بیمه هرگونه زیان یا خسارتی را که بهرعلت جز موارد مستثنی شده درحین کار در زمان احداث یا بهره برداری، درمواقع تعطیل کار و یا زمان نگهداری به ماشین آلات وارد آید، جبران مینماید.

شرایط و تعهدات

بیمه نامه جرثقیل عبارت است از بیمه مسئولیت مدنی بیمه گذار(دارنده جرثقیل) در قبال اشخاص ثالث بدین معنی که بیمه گر متعهد میشود در ازای انجام تعهدات و وظابف بیمه گذار، مسئولیت بیمه گذار را در طول مدت قرارداد در مقابل خسارات جانی و مالی وارده به اشخاص ثالث ناشی از عملیات جرثقیل در محدوده مندرج در شرایط خصوصی بیمه نامه پس از محرز شدن مسئولیت وی توسط بیمه گر ، بیمه نماید و از جبران خسارت برآید.

تعهدات:

جبران خسارت های بدنی و مالی وارده به اشخاص ثالث در صورتیکه مسئولیت بیمه گذار توسط بیمه گر و مقامات ذیصلاح محرز گردد،بیمه گر نسبت به پرداخت خسارت تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه اقدام نماید.

1- جبران هزینه های پزشکی

2- جبران غرامات نقص عضو

3- جبران غرامات فوت

4- جبران خسارات مالی

استثنائات:

1- عوامل مستقیم یا غیر مستقیم جنگ داخلی و خارجی

2- عوامل مستقیم یا غیر مستقیم در رابطه با قصد و اقدام هرگونه تشکیلات و یا جماعت

3- خساراتی که طبق قانون تحت پوشش شخص ثالث اجباری وسایل نقلیه موتوری دارای شماره شهربانی قرار میگیرد.

4- خسارت مستقیم و غیر مستقیم ناشی از انفجارات اتمی و تشعشعات هسته ای

5- عمد بیمه گذار در تحقق خطر

6- نزاع . زد و خورد

7- خسارتهائیکه منشا آن خارج از اختیار بیمه گذار باشد از قبیل: لغزش، رانش زمین

8- خسارات ناشی از محکومیت جزایی و پرداخت جرایم آن.

9- صدمات جسمانی یا بیماری وارد به کارکنان یا کارگران پیمانکار یا پیمانکاران یا صاحب کار که در طرح انجام کار مورد بیمه دخالت دارد و همچنین خانواده آنها.

10- خسارتهای وارده به اموال متعلق به پیمانکار یا پیمانکاران یا صاحب کار یا هر موسسه دیگری که در انجام کار دخالت دارند یا کارکنان یا کارگران این اشخاص و موسسات، همچنین خسارت وارد به اموالی که در اختیار یا در امانت یا تحت مراقبت آنان باشد.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...