عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+1 امتیاز
524 بازدید
سوال شده قبل در قانون کار و حل اختلاف توسط
ویرایش شده قبل
با سلام

امروز یکی از همسایه های قدیمی رو دیدم که تعریف کرد پسرش حدود ۱۵ روز پیش از طبقه دوم ساختمانی که در اون مشغول کار بوده افتاده کمر و رانش دچار شکستگی شدید شده و حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه عمل و پلاتین و دکتر و .. بوده که خودشون پرداخت کردن در ضمن کارفرما ایشون رو بیمه نکرده. این بنده خدا از بس محذوریت اخلاقی داره با این که معلوم نیست میتونه دوباره روی پای خودش بایسته یا نه اما حاضر نیست هیچ اقدامی بکنه.
بگفته خودشون کارفرما هم یک بار فقط رفته سر بزنه بهشون و ۲ جعبه شیرینی برده و گفته انشالا خوب میشه!
من چون خودم اطلاعی از قوانین ندارم گفتم بپرسم ببینم این بنده خدا ها چی کار میتوننن انجام بدن چون وضع مالی مناسبی هم ندارن و زن بچه هم داره.

ممنون میشم پاسخ بدید که من هم به اونها اطلاع بدم باید چیکار کنند
1 پاسخ
+2 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (36,720 امتیاز)
با درود

دوست عزیز طبق قانون مسئولیت صدمه دیدن کارگر در حین کار بعهده کافرماست

اگر پروژه بیمه کرده باشد که شرکت بیمه پرداخت میکند اگر نه باید کارفرما خسارت هزینه پزشکی  و دیه را از جیب پرداخت کند
با مراجعه سریع به مراجع قصایی در این خصوص اقدام کند

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...