درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
1,059 بازدید
قبل در بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط
سلام

شرایط بیمه عمر بیمه سینا چیه ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (304,650 امتیاز)

 پوشش های اصلی بیمه عمر بیمه سینا (بیمه یارمند)


*پوشش بیمه عمر:
چنانچه بیمه شده در طول اعتبار بیمه نامه به هر علت فوت کند، سرمایه فوت به ذینفعان پرداخت می شود.
*سرمایه گذاری:
مازاد مبالغ پرداختی پس از کسر حق بیمه پوشش های اضافی, صرف سرمایه گذاری می شود براساس آیین نامه 68 بیمه مرکزی برای 5 سال اول 18درصد, 5 سال دوم 15درصد و برای مازاد بر 10سال مطابق با شرایط اقتصاد روز و اعلام بیمه مرکزی است.


1.2.پوشش های تکمیلی
*پوشش امراض خاص:
در صورت انتخاب این پوشش در زمان عقد بیمه نامه در صورتی که بیمه شده پس از گذشت 3 ماه از عقد بیمه نامه به علت یکی از بیماریهای سرطان ، سکته مغزی ، سکته قلبی ، عمل جراحی عروق کرونر و پیوند اصلی اعضای بدن در بیمارستان بستری گردد ، بیمه گر بخشی از هزینه های درمانی را به میزان 30 درصد سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان پرداخت مینماید.
*پوشش فوت ناشی از حادثه:
معمولا نگرانی افراد از فوت ناگهانی در اثر حوادث بیشتر از فوت طبیعی می باشد. در این پوشش چنانچه بیمه شده در طول اعتبار بیمه نامه در اثر حادثه ناگهانی فوت کند، یک تا چهار برابر سرمایه فوت به ذینفعان پرداخت می گردد.
*پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه:
اگر وقوع حادثه برای بیمه شده منجر به نقص عضو یا از کارافتادگی گردد، بیمه سینا درصدی از سرمایه فوت معادل درصد نقص عضو را پرداخت می نماید.
*پوشش معافیت در پرداخت حق بیمه:
در حالتی که بیمه گذار و بیمه شده یک شخص واحد بوده و در اثر حادثه یا بیماری دچار از کار افتادگی دائم و کامل شود، بیمه گذار حداکثر 10 سال از پرداخت حق بیمه معاف می گردد ضمن اینکه سایر پوشش های بیمه نامه ادامه خواهد داشت.


2.      مزایای بیمه عمر یارمند سینا:

وام: بیمه گذار می تواند پس از دو سال پرداخت حق بیمه، درخواست وام نماید. پرداخت وام بر اساس درخواست بیمه گذار حداکثر ظرف دو هفته قابل پرداخت بوده و بازپرداخت آن نیز حداکثر سه سال خواهد بود .
مشارکت در منافع: در بیمه یارمند، بیمه‌گذار علاوه بر دریافت سود علی‌الحساب تضمین شده، در بیش از 85% منافع مازاد حاصل از سرمایه گذاری بیمه سینا بر روی ذخیره بیمه‌نامه‌ مشارکت دارد و این مشارکت بصورت افزایش اندوخته سرمایه‌گذاری به استفاده‌کننده از بیمه‌نامه پرداخت می‌گردد.
برداشت از اندوخته: پس از گذشت دو سال  از پرداخت حق بیمه و تشکیل اندوخته ، بیمه گذار می تواند 100درصد ارزش بازخرید را برداشت نماید .
بازخرید: بیمه گذار می تواند پیش از آنکه مدت بیمه به پایان برسد به شرطی که یکسال از پرداخت حق بیمه سپری شده باشد، بیمه نامه را بازخرید نماید. در این صورت ارزش بازخریدی بیمه‌نامه از سوی شرکت بیمه به بیمه گذار پرداخت می گردد.


شرایط بازخرید بیمه های عمر و سرمایه گذاری


بازخرید فرایندی است که بر اساس آن بیمه‌گذار می تواند پیش از آنکه مدت بیمه نامه به پایان برسد، به شرطی که یکسال  از پرداخت حق‌بیمه سپری شده باشد، بر اساس محاسبات فنی از طرف شرکت، بیمه‌نامه را بازخرید نماید. بیمه‌گر نیز مکلف است که ارزش بازخرید بیمه‌نامه را پس از کسر هزینه‌های انجام شده با رعایت شرایط بیمه‌نامه صادره پرداخت نماید. مقررات بازخرید در مورد بیمه‌نامه‌هایی اعمال می‌شود که دارای اندوخته سرمایه‌گذاری است و در تعیین مبلغ بازخرید هزینه‌های مستهلک نشده بیمه‌گر از اندوخته ریاضی قرارداد کسر می‌شود.
ارزش بازخرید بیمه ‌یارمند سینا در سالهای اول تا چهارم به ترتیب معادل 90، 92، 94 و 96 درصد اندوخته سرمایه‌گذاری و از سال پنجم به بعد معادل 100 درصد اندوخته سرمایه‌گذاری پس از کسر هزینه‌های وصول نشده خواهد بود.
مستمری: بیمه گذار یا بیمه شده می تواند در پایان مدت بیمه نامه، تمام یا قسمتی از  اندوخته تشکیل شده را به صورت مستمری دریافت کند.
جبران اثر منفی تورم: با افزایش سالیانه تورم، معمولا درآمد و توانایی پرداخت افراد افزایش می یابد. به منظور حفظ ارزش  سرمایه بیمه نامه و اندوخته در نتیجه اثر منفی تورم، بیمه گذار می تواند سالیانه درصد مشخصی حق بیمه و سرمایه پوشش های بیمه نامه را افزایش دهد.
تغییر در شرایط بیمه نامه: در پایان هر سال بیمه ای، بیمه گذار متناسب با تغییر در نیاز ها و اولویت های شخصی می تواند شرایط مختلف بیمه نامه از قبیل میزان حق بیمه، سرمایه بیمه، نوع پوشش ها، ذینفعان و درصد سهم هر کدام را تغییر دهد.
گزارش سالیانه: در انتهای هر سال بیمه ای، گزارش سالانه از وضعیت جاری بیمه نامه از قبیل موجودی اندوخته سرمایه گذاری، میزان مشارکت در منافع محقق شده، پوشش های بیمه ای، اعتبار وام، سررسید اقساط سال آتـی و اقساط پرداخت شده تهیه و به بیمه گذار اعلام می گردد. 
مزیت های مالیاتی: بر اساس  مواد 136, 137و 138 قانون مالیاتهای مستقیم، حق بیمه ، اندوخته و سرمایه بیمه عمر معاف از مالیات بر ارث و درآمد  می باشند.
سپرده گذاری اولیه: بیمه گذار می تواند مبلغی مازاد بر حق بیمه پرداختی و بصورت یکجا سپرده گذاری کرده و از سود تضمینی و سود مشارکت در منافع  بهره مند گردد. بدیهی است کل این مبلغ مستقیما سرمایه گذاری شده و با گذشت زمان رشد چشمگیری در اندوخته را به همراه خواهد داشت.


پرداخت حق بیمه عمر و سرمایه گذاری سینا به 4 صورت امکان پذیر است و برای هر روش پرداخت حداقل حق بیمه ای در نظر گرفته شده است:
-         روش پرداخت سالیانه: حداقل حق بیمه سال اول 2،000،000 ریال

-         روش پرداخت 2 قسط شش ماهه : حداقل حق بیمه سال اول : 2،400،000 ریال یعنی هر قسط سال اول 1،200،000 ریال

-         روش پرداخت 4 قسط سه ماهه : حداقل حق بیمه سال اول :  3،000،000  ریال یعنی هر قسط سال اول 750،000 ریال

-         روش پرداخت 12 قسط ماهیانه : حداقل حق بیمه سال اول : 6،000،000 ریال یعنی هر قسط سال اول 500،000  ریال

** انتخاب روش پرداخت حق بیمه و مبلغ حق بیمه بنا به درخواست بیمه گذار می باشد.

*در صورت عدم پرداخت حق بیمه در سررسید مقرر ، بیمه نامه در حالت برداشت از اندوخته قرار گرفته و هزینه پوشش های بیمه نامه از اندوخته بیمه نامه کسر خواهد شد. در این شرایط تا زمانی که اندوخته بیمه نامه جوابگوی هزینه پوشش ها باشد ، بیمه نامه ادامه دارد و بیمه شده تحت پوشش می باشد ولی زمانی که اندوخته بیمه نامه یه صفر رسیده و بیمه گذار اقساط معوق را پرداخت ننموده باشد بیمه نامه فسخ شده و پوشش ها خاتمه می یابد.

*بیمه گذار از پایان سال اول بیمه نامه می تواند اقدام به بازخرید بیمه نامه خود نماید.

مدارک درخواستی جهت بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری یارمند سینا:

در صورت فوت بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه ، سرمایه فوت به علاوه اندوخته سرمایه گذاری در زمان فوت به 
استفاده کنندگان پرداخت خواهد شد.
در صورتیکه بیمه شده پوشش های تکمیلی را انتخاب نموده باشد، مبلغ تعهد شده در پوشش های تکمیلی نیز طبق شرایط خصوصی بیمه نامه پرداخت خواهد شد.
مدارک مشترک جهت ارائه به شرکت بیمه گر در تمامی خسارت ها:
·         پیشنهاد بیمه و بیمه نامه صادره

·         مدارک حق بیمه های پرداختی

·         تصویر مصدق کلیه صفحات شناسنامه

·         گواهینامه رانندگی بیمه شده (در صورتیکه حادثه ناشی از رانندگی شخص بیمه شده باشد)

درصورت فوت بیمه شده:
1)       اصل یا تصویر برابر اصل گواهی فوت صادره توسط سازمان ثبت احوال کشور

2)       اصل یا تصویر برابر اصل گواهی آخرین پزشک معالج یا پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت و تاریخ آن

3)       در صورتی که فوت ناشی از حادثه باشد ، گزارش مشروح حادثه که توسط مراجع قانونی ذیصلاح تهیه شده باشد

4)       گواهی انحصار وراثت در صورتی که استفاده کنندگان بیمه نامه مشخص نشده باشد

بیماری های صعب العلاج:
بیماری های تحت پوشش این بیمه نامه عبارتند از هرگونه عارضه جسمی و یا اختلال در اعمال طبیعی اعضاء ناشی از بروز سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی(کرونر)، سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن بر طبق تشخیص پزشک معتمد بیمه گر. جهت استفاده از این پوشش علاوه بر مدارک مشترک ، مدارک زیر نیز توسط بیمه گذار به شرکت بیمه گر ارائه گردد:
1)       مستندات پرونده بالینی

2)       نظر پزشک معالج بیمه شده

3)       صورتحساب بیمارستان

معافیت بیمه شده از پرداخت حق بیمه در اثر نقص عضو یا از کار افتادگی کلی:
به موجب این پوشش ، بیمه گر متعهد میگردد درصورت تحقق خطرات مشمول بیمه ، حق بیمه در سال وقوع نقص عضو و یا ازکار افتادگی را به جای بیمه گذار تامین نماید.
بیمه شده ، زمانی از کار افتاده به حساب می آید که به واسطه حادثه و یا بیماری ، توانایی فعالیت در شغل خود و یا شغلی متناسب با تجربه و تحصیلاتش را نداشته باشد. زمان شروع نقص عضو و از کار افتادگی بیمه شده باید حداقل شش ماه بلاانقطاع ادامه یابد و مراتب از طرف پزشک معتمد بیمه گر و یا پزشکی قانونی تایید شود. زمان شروع بیماری منشاء نقص عضو یا از کار افتادگی باید حداقل یک سال پس از تاریخ شروع این پوشش باشد.
جهت استفاده از این پوشش علاوه بر مدارک مشترک، مدارک زیر نیز توسط بیمه گذار به شرکت بیمه گر ارائه گردد:
1)       گواهی پزشک معالج و یا پزشکی قانونی مبنی بر زمان شروع ، پایان معالجات ، احراز از کار افتادگی کامل و دائم بیمه شده و درصد نقص عضو

2)       عکس رادیولوژی عضو آسیب دیده قبل و بعد از پایان معالجات

3)       تشخیص نقص عضو و از کار افتادگی دائم، تعیین کلی یا جزئی بودن آن و تعیین مدت از کار افتادگی توسط پزشک معتمد بیمه گر

نقص عضو ناشی از حادثه:
در صورتی که بیمه شده به علت وقوع یکی از خطرات مشمول این بیمه نامه دچار نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم شود، سرمایه مربوط به آن به شخص بیمه شده یا قیم قانونی او پرداخت خواهد شد.
 جهت استفاده از این پوشش علاوه بر مدارک مشترک، مدارک زیر نیز توسط بیمه گذار به شرکت بیمه گر ارائه گردد:
1)       گواهی پزشک معالج و یا پزشکی قانونی مبنی بر زمان شروع ، پایان معالجات ، احراز از کار افتادگی دائم و جزئی بیمه شده و درصد نقص عضو

2)       عکس رادیولوژی عضو آسیب دیده قبل و بعد از پایان معالجات

3)       تشخیص نقص عضو و از کار افتادگی دائم، تعیین کلی یا جزئی بودن آن و تعیین مدت از کار افتادگی توسط پزشک معتمد بیمه گر

منبع : سایت بیمه سینا


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...