درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
1,070 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
سلام ؛ با موتور به خودرو زده ام و مقصر تصادف شناخته شده ام . در این تصادف دچار صدمات متعدد بدنی شده ام من جمله خرد شدگی درشت نی + شکستگی نازک نی + در رفتگی زاند + متلاحمه گوشت خلف پاشتنه  که ارش و دیات آن را پزشکی قانونی مشخص نموده است . مقدار آنها طبق قانون جزاء 36 درصد دیه کامل انسان است . ولی بیمه رازی 15% تعیین نموده است . سئوال این است در مورد بیمه سرنشین آیا پزشک معتمد شرکت می تواند نظر روی نظر پزشکی قانونی بدهد ؟ و بین دیات و غرامت نقص عضو تفاوتی است ؟ در صورت اختلاف و قبول نداشتن نظر پزشک معتمد بیمه رازی که مطمئنا" طرف خود بیمه رازی را گرفته چگونه می تواند مطالبه حق نمود ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (28,110 امتیاز)

با سلام

نقص عضو يا از كارافتادگي دائم و قطعي

هرگاه عضوي از بدن فرد آسيب ديده و براي هميشه ناقص و يا معيوب شود ، اصطلاحاً آن فرد داراي نقص مي باشد كه هزينه آن بر اساس نظريه پزشكي قانوني و تأييد پزشك معتمد شركت بيمه ، قابل پرداخت مي شود.

نقص عضو يا از كارافتادگي دائم و قطعي عبارتست از قطع , تغيير شكل و يا از دست دادن توانايي انجام كار عضوي از اعضاء بدن كه ناشي از حادثه بوده و وضعيت دائم و قطعي داشته باشد.

در موارديكه از كارافتادگي كامل نباشد ميزان از كارافتادگي به تشخيص پزشك معتمد بيمه گر تعيين خواهد شد و بيمه گر غرامت مربوطه را متناسب با درصدهاي مذكور پرداخت خواهد نمود.

در موارد نقص عضو و از كارافتادگي دائم اعم از كلي يا جزيي  و همچنين ميزان غرامت مربوطه متناسب با درصدها بنظر پزشك معتمد بيمه گر تعيين ميگردد.

در صورتيكه بيمه گذار نسبت بنظر پزشك معتمد بيمه گر معترض باشد , موضوع در كميسيوني متشكل از پزشك منتخب بيمه گر و پزشك منتخب بيمه گذار و يك نفر پزشك با انتخاب دو پزشك مزبور مطرح و نظر اكثريت كميسيون مزبور براي طرفين در موارد اعتراض لازم الاتباع خواهد بود.

 جمع مبالغ پرداختي در مدت بيمه بابت فوت , نقص عضو و از كارافتادگي دائم (كلي و جزيي) موضوع اين بيمه نامه نميتوانند از سرمايه بيمه تجاوز نمايد.

تبصره – در كليه موارد موضوع اين ماده تشخيص نقص عضو و از كارافتادگي دائم كلي و يا دائم جزيي و همچنين حداكثر ميزان آن با پزشك معتمد بيمه گر ميباشد.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...