دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+2 امتیاز
17,328 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط
ویرایش شده قبل توسط
با عرض سلام

من بعد از تكميل و تحويل مدارك پرونده تصادف به واحد پرداخت ديه بيمه ايران (خيابان سعدي)براي دريافت حواله مراجعه كردم كه هر بار من رو به دو هفته بعد ارجاع ميدهند

مدارك در تاريخ ٩٥/٣/١١ تحويل داده شده و تاييده حكم پرداخت ديه در تاريخ ٩٥/٣/٢٣ توسط كارشناس انجام شده

ميخواستم بدونم اين واحد بيمه به لحاظ قانوني تا چه مدتي ميتونه بيمه رو پرداخت نكنه و فقط به من وعده بده؟

با تشكر
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

+1 امتیاز
قبل توسط (75,510 امتیاز)

ماده 31 قانون بیمه شخص ثالث در پرداخت خسارت

ماده۳۱ـ بيمه گر و صندوق حسب مورد مكلفند حداكثر پانزده روز پس از دريافت مدارك مورد نياز، خسارت متعلقه را پرداخت كنند.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (75,510 امتیاز)

طبق قانون شرکتها یک ماه فرصت دارن هر مدارکی رو از مقصر و زیاندیده بخوان و حداکثر ظرف 15 روز پس از دریافت و تکمیل پرونده خسارت رو پرداخت کنن

این پاسخ مربوط به سوال زیر بوده است

زمان پرداخت دیه توسط بیمه چقدر طول میکشد ؟


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (75,510 امتیاز)
سوال شده توسط سوال کننده:

15 روز از کی محاسبه می شود؟ از روز حکم دادگاه یا از روز تحویل مدارک ؟

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.