درخواست مشاور متخصص
+5 امتیاز
102,448 بازدید
قبل در هدیه ازدواج توسط
میگن کسانی که از سال ۹۰ تا سال 96 عقد کردن و دوسال سابقه بیمه دارن ،بیمه مبلغ 1/000/000 تومان بهشون میدن ، آیا این موضوع صحت داره؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

4 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (75,470 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

باسلام. بله. کمک هزینه ازدواج موضوع ماده 85 قانون تامین اجتماعی میباشد و به همه بیمه شدگان در صورت داشتن شرایط پرداخت می شود.

شرایط پرداخت کمک هزینه ازدواج بر اساس ماده 85 قانون تامین اجتماعی :

1-بیمه شده طی 5سال قبل از تاریخ ازدواج ،حداقل به مدت 720روز سابقه کار داشته باشدوحق بیمه این مدت را پرداخته باشد.

2-در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد.

3-ازدواج اول باشد.

4-ازدواج دایم بوده ودر دفتر رسمی ثبت شده باشد.

مبلغ کمک هزینه ازدواج برابر با یک ماه متوسط حقوق یا مزد بیمه شده است.

مدارک لازم جهت دریافت:

1-تصویر واصل سند ازدواج وشناسنامه زن وشوهر

2-تعهد کتبی بیمه شده مبنی بر اینکه برای بار اول ازدواج کرده است.

همچنین برای دریافت مشاوره تلفنی از متخصص می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

دریافت مشاوره از متخصص


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
+1 امتیاز
قبل توسط
سلام آره درسته.. این روند بیمه هست ديگه همیشه این کار و میکنه کسی ک دوسال سابقه بیمه داشته باشه تا ازدواج بهشون میدن..برو بیمه تامین اجتماعی بپرس که چی باید ببری
قبل توسط (304,650 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه ازدواج بیمه تامین اجتماعی

۱. تصویر و اصل سند ازدواج و شناسنامه زن و شوهر
۲. تعهد کتبی بیمه شده مبنی بر اینکه برای اولین بار ازدواج کرده است.

البته در صورتی که در زمان عقد شرایط را دارا باشند بعد از عقد می توان پیگیری کرد ولی پرداخت ها به نرخ همان زمان خواهد بود.
قبل توسط (1,310 امتیاز)
حتی اگه سال ۹۰ ازدواج کرده باشی الان میتونی بری بگیری؟
قبل توسط (75,470 امتیاز)
به این سوال مراجعه کنید

https://goo.gl/CBlfhb
0 امتیاز
قبل توسط
با  سلام  اگر بخشنامه یا دستور العملی ابلاغ شده در این خصوص اطفآ در سایت بزارین چونکه تلفنی جواب نمیدن یا اینکه مراجعه میشه میگن ابلاغیه از وزارتخونه بهشون داده نشده با تشکر
قبل توسط (304,650 امتیاز)
سلام پرداختی های سازمان تامین اجتماعی طبق قانون است و با توجه به ماده 85 قانون بیمه تامین اجتماعی  که موضوع آن پرداخت کمک هزینه ازدواج می باشد .  هر کس که شرایط را داشته باشد با توجه به میانگین دستمزد دو سال قبل از ازدواج از کمک هزینه مذکور که بلاعوض خواهد بود بهره مند می شود.
0 امتیاز
قبل توسط
کمک هزینه ازدواج (تأمین اجتماعی)
سازمان تامين اجتماعي به بيمه شدگان زن يا مرد که براي اولين بار ازدواج مي کنند و داراي شرايط قانوني لازم مي باشند ، مبلغي به عنوان کمک هزينه ازدواج پرداخت مي کند.  

شرايط لازم براي دريافت کمک هزينه ازدواج :
1.      بيمه شده بايدظرف 5 سال قبل از تاريخ ازدواج حداقل 720 روز سابقه کار و پرداخت حق بيمه داشته باشد.  

2.       در تاريخ ازدواج رابطه استخدامي بيمه شده با کارفرما قطع نشده باشد  .

3.       ازدواج اول باشد.  

4.       عقد ازدواج دائم بوده و در دفتر اسناد رسمي ازدواج ثبت شده باشد  .
قبل توسط (100 امتیاز)
سلام اگر سابقه بیمه فقط 5 الی 6 روز کمتر از 2 سال باشد تکلیف چیست؟به خاطر چند روز هدیه تعلق نمی گیرد؟
قبل توسط (304,650 امتیاز)
سلام باید همه شرایط کامل باشد و سابقه بیمه شما 720 روز تمام یا  بیشتر باشد

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...