شرکت های بیمه داخلی و بی اطلاعی از قوانین بین المللی بیمه

رییس انجمن خدمات بازاریابی بین‌المللی گفت: صنعت بیمه ایران به منظور بیمه کالاهای صادراتی، رویکردی تخصصی ندارد و از قوانین بین المللی بیمه بی اطلاع اند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از نقدینه، ضیاالدین خرمشاهی در گفت و گو با نقدینه با اشاره به جایگاه صنعت بیمه ایران در زمینه صادرات کالا به کشورهای خارجی اعلام کرد: در ایران کمتر شرکت بیمه ای وجود دارد که بتواند در خصوص کالاهای صادراتی رویکردی کارشناسانه داشته باشد؛ از این رو شرکت های صادراتی ترجیح می دهند برخی از کالاها را در  کشور ثانی بیمه کنند.

وی ادامه داد: البته در برخی از نقاط ایران همچون منطقه آزاد کیش که مبادلات کالا بسیار زیاد است، شرکت های بیمه ای هم وجود دارد که به طور تخصصی امور بیمه صادرات را انجام می دهند.

خرمشاهی با تاکید بر کمبود شرکت های بیمه متخصص در امور و قوانین بیمه صادراتی یادآور شد: البته عدم مراجعه تولید کنندگان و بازرگانان به شرکت های بیمه داخلی در خصوص بیمه کالای صادراتی را می توان یکی از دلایل نبود انگیزه در ایجاد تخصص گرایی صنعت بیمه کشور در این امر دانست.

رییس انجمن خدمات بازاریابی بین‌المللی گفت: اعمال تحریم های اقتصادی از سوی بین الملل نیز در این مورد بی تاثیر نبوده است به طوری که بسیاری از کشورهای مقصد و  ثانی برای بیمه کردن محصول خریداری شده از ایران با مشکلات متعددی رو به رو هستند بنابراین  فروشنده داخلی و خریدار خارجی ترجیح می دهند تا محصول صادراتی را از طریق کشور مقصد بیمه کنند

 

صنعت بیمه , اخبار بیمه,تامین اجتماعی,بیمه عمر,بیمه سلامت,خسارت بیمه,خدمات درمانی,بیمه تکمیلی,تصادف,نمایندگی بیمه,سندیکای بیمه ایران,پژوهشکده بیمه,بیمه مرکزی,اخبار همایش ها و نمایشگاه ها,نمایندگان بیمه

بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا