شرایط دریافت بیمه بیکاری کارگران فصلی

معاون فنی و در آمد سازمان بیمه تامین اجتماعی در پاسخ به سوال کارگری که گفته بود: من کارگر ساختمانی هستم و الان هم بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کنم و ۳ درصد حق بیمه بیکاری از ما می گیرند اما حدود ۵ ماهس می شود که بیکارم.الان که دنبال حق بیمه بیکاری رفتم بی نتیجه مانده و به من تعلق نمی گیرد. پس این حق بیمه برای چه بود؟، اعلام کرد کارگرانی فصلی که کمتر از یک سال بیمه دارند نمی توانند از بیکه بیکاری استفاده کنند.

۳ درصد حق بیمه بیکاری برای این است که اگر کارگری در فصل کار  اخراج شد، بتوانیم بیمه بیکاری پرداخت کنیم اما قانون پرداخت بیمه بیکاری کارگرانی را که کمتر از یکسال قرارداد نداشته باشند شامل نمی شود .
محمد حسن زدا افزود : کارگران فصلی تحت پوشش سازمان بیمه تأمین اجتماعی به کارگرانی اطلاق می‌شود که در کارگاه‌های مشمول قانون کار به فعالیت می‌پردازند و نوع کار آنها به گونه‌ای است که در فصول معینی به فعالیت می‌پردازند.

معاون فنی و در آمد سازمان بیمه تامین اجتماعی با بیان اینکه مزایایی برای کارگران پیش‌بینی شده است که در تمامی ایام سال بتوانند از خدمات سازمان بیمه تأمین اجتماعی به صورت اختیاری استفاده کنند گفت:

اگر سازمان بیمه تامین اجتماعی تشخیص دهد که فردی مستحق بیمه بیکاری است تقبل می کند و بیمه بیکاری را پرداخت می کند.

او با اشاره به اینکه کارگران فصلی دو گروهند ادامه داد: کارگرانی که کارفرما دارند و آنهایی که کارفرما ندارند. آنهایی که کارفرما دارند کارفرما متصدی پرداخت است. بعضی کارگران فصلی قرارداد مشترک دارند که در مدت زمان بیکاری بیمه اختیاری داشته باشند که پوشش بیمه ای کامل شود.


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

علیرضا
  • یعنی کارگرای فصلی که زیر یکسال سابقه دارن بیمه بیکاری نمی گیرن
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

ارسال پاسخ

Sending