دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
17 بازدید
قبل در امور اداری و دولتی توسط (20,190 امتیاز)
سلام

کدام سوابق خدمتی برای بازنشستگی محاسبه خواهد شد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (126,730 امتیاز)

سلام

بر اساس ماده 105 قانون مدیریت خدمات کشوری منظور از سابقه خدمت در قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگی، آن مدت از سوابق خدمت كارمندان میباشد كه در حالت اشتغال به‌صورت تمام وقت انجام شده و كسور مربوط را پرداخت نموده یا مینماید و مرخصی استحقاقی و استعلاجی و مدت خدمت نیمه‌وقت بانوان به استناد قانون راجع به خدمت نیمه وقت بانوان

ـ مصوب 1362ـ (مشروط بر این كه كسور بازنشستگی به‌طور كامل پرداخت شده باشد) و مدت خدمت نظام وظیفه به‌عنوان سابقه خدمت كارمندان محسوب میگردد.
تبصره ـ مدت خدمت كارمندانی كه در ابتداء یا حین خدمت به تحصیل مقاطع رسمی آموزشی یا معادل آن اشتغال مییابند و از مزایای تحصیلات مربوطه بهره‌مند میشوند جزء سابقه خدمت برای بازنشستگی منظور نمیگردد. مگر آن‌كه همراه با تحصیل حداقل سه چهارم از وقت اداری را به انجام وظایف محوله اشتغال داشته‌باشند، مأموریتهای تحصیلی و تعهدات خدمتی تحصیلی با رعایت ماده(61) این قانون با موافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور انجام میگیرد.

  • مبنای محاسبه كسور بازنشستگی و برای محاسبه حقوق بازنشستگی كارمندان مشمول این قانون حقوق ثابت به اضافه فوق‌العاده‌های مستمر و فوق‌العاده بند «10» ماده(68) این قانون می‌باشد.
  •  به كارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری كه بازنشسته میشوند به ازاء هر سال خدمت یك ماه آخرین حقوق و مزایای مستمر (تا سیسال) به اضافه وجوه مربوط به مرخصیهای ذخیره شده پرداخت خواهد شد. آن قسمت از سابقه خدمت كارمند كه در ازاء آن وجوه بازخریدی دریافت نموده‌اند از سنوات خدمتی كه مشمول دریافت این وجوه میگردد كسر میشود.

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.