دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
7,384 بازدید
قبل در وصول چک ، سفته و رسید توسط (110 امتیاز)
سلام

سالها قبل یک فقره چک از من سرقت شده و احتمالا کار شریکم بوده . این چک بظاهر امضای منه ولی چون بیش از ده سال از اون گذشته بیاد ندارم خودم امضا کردم یا نه ضمن اینکه امضا دقیقا مطابقت نداره !ولی متاسفانه بانک این مبلغ سنگین را برگشت بعلت عدم موجودی زده  . قبل از اینکه چک برگشت بخوره به بانک اعلام کردم چون تهدید شده بودم و نامه من به بانک موجوده از طرفی شماره سریال چک را به اشتباه به بانک دادم . چون ته چکها ردر دسترس نبود و نمیتونستم کل حسابمو مسدود کنم ..مدارک همراههم نبود.

خلاصه طرف چک را برگشت زده و من شکایت سرقت و تحصیل مال غیر کردم . اساسا طرف هیچ مدرکی از من نداره و به نوعی داره شهر خری میکنه و تهدید من هم آدرسشو ندارم بهرحال رای حقوقی برای من صادر شده  و من هم پس از سه بار احضاریه فرستادن موفق به دادگاهی کردنش نشدم . آیا در این موارد که مشکوک به سرقت و جعل هست و من هم به امضای خودم شک دادم میتونم ادعای جعل توام با سرقت کنم و اگر امضای من ثابت بشه سرقت این چک زیر سوال میره ..البته هیچ دینی به کسی نداشتم و هیچ معامله ای صورت نگرفته و این چک ظاهرا بتازگی نوشته شده .بنظر شما چه کسی برنده این شکایتهای کیفری و حقوی است؟

تشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (30,020 امتیاز)
چنانچه ادعای جعل کنید به کارشناس ارجاع می شود و چنانچه تعلق امضای چک به شما ثابت شود شما محکوم به پرداخت وجه چک هستید .در خصوص شکایت  تهدید و سرقت چنانچه این شکایت ها با دلایل متقن به اثبات برسد و مشخص شود چک به وسیله تهدید و سرقت به دست کسی رسیده و حکم دادگاه کیفری هم مبین این امر باشد ، دارنده چون در این موارد حسن نیت نداشته فلذا الزام به پرداخت وجه و حکم به پرداخت چنین چکی در این موارد در مراجع مدنی توجیه قانونی ندارد .

سمیه پوریحیی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

.
.
...