درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
3,249 بازدید
قبل در جعل توسط (2,120 امتیاز)
با سلام

آیا مبایعه نامه ای که جدیدا نوشته شده و تاریخ یک سال و نیم قبل داره با عنوان جعل در تقدم و تاخر قابل پیگرد هست؟

و آیا فقط برای  متعاملین قابل پیگرد هست و یا برای افرادی که به عنوان شاهد امضا کردن و به دروغ هم در دادگاه شهادت دادن قابل پیگرد میباشد؟

با سپاس از سایت خوب بیدبرگ
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (2,660 امتیاز)
نظر به اینکه حسب ماده 534 قانون مجازات اسلامی مصادیق جعل بیان گردیده است و صرفنظر از 3 عنصر جعل جزائی (معنوی.مادی.قانونی) اصطلاحا جرم جعل می بایست قابلیت فریب و تضری را داشته باشد حال اگر قابلیت خرید و تضری و زیان رسانی را دارا می باشد قابل پیگرد است لکن در صورت عدم موارد فوق الذکر با عنایت بر اینکه فریبی حاصل نشده و ازین رهگذر تضرری تحصیل نگردیده است قابل پیگرد نیست قسمت دوم مرتبط با پاسخ فوق می باشدبدین نحوه چنانچه جعل را قابل پیگرد دانسته متعاقبا می توان شهود را در صورتیکه عندالحاکم شهادت دروغ یاد نمایند تحت پیگیرد قرار دارد و در غیر اینصورت صرفا می توان از حیث مسولیت مدنی به ایشان وارد گردید./
قبل توسط (2,120 امتیاز)
با سلام مجدد ضمن سپاس از پاسخ حضرتعالی

خدمتتون عرض کنم این جعل در دادگاه به عنوان مدرک وتحت عنوان اعتراض ثالث اجرایی استفاده شده

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...