دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
1,466 بازدید
قبل در دیه توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
سلام

 من راننده مقصر شناخته شدم 96/4/25 تصادف کردم دماغم شکست و پاره شد عمل کردم و یه کم سوراخه دماغم گوشت اورده و حس بویایی و نفسم کم شده و جراحتهای دیگه پزشک قانونی دید حالا نوبت پزشک قانونیم دومم برج 8 هست. دیه به من تعلق میگیره ?????
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط
با سلام.درخصوص سوال حضرت عالی قانون بیمه اجباری شخص ثالث مصوب سال95خسارات بدنی هم از سوی زبان دیده هم راننده مسبب حادثه قابل مطالبه میداند فلذا شما چون راننده مسبب حادثه شناخته شدید میتوانید دیه خودرا دریافت کنید
قبل توسط (1,980 امتیاز)
سلام
ممنون بابت پاسخگویی به سوالات
جهت استفاده از مزایایی بیدبرگ می توانید در سایت عضو شوید و یا با تلفن 02166495618 تماس بگیرید
با تشکر
لینک عضویت در بیدبرگ:
https://www.bidbarg.com/legal/register?to=
0 امتیاز
قبل توسط (1,540 امتیاز)

با سلام و با آرزوی سلامتی برای شما ، طبق آیین نامه ماده 3قانون شخص ثالث که مشمول بیمه نامه های صادره از تاریخ 1396/05/23 می شود ، قبل از این تاریخ به راننده مقصر حادثه فقط نقص عضو و یا فوت تعلق خواهد گرفت و دیه تعلق نمی گیرد.و به شرکت بیمه گر مراجعه نموده و درخواست نمایید شما را جهت تعیین درصد قنص عضو به پزشک معتمد شرکت بیمه معرفی نمایند .

نقص عضو : هرگاه عضوی از بدن فرد آسیب دیده و برای همیشه ناقص و یا معیوب شود ، اصطلاحا آن فرد دارای نقص عضو می باشد که هزینه آن در بیمه های حوادث و شخص ثالث براساس نظر پزشکی قانونی و پزشک معتمد بیمه پرداخت می گردد . از این تعریف می توان به این نتیجه رسید که نقص عضو به این معنا است که عضوی قطع شود و یا تغییر شکل دهد و یا به هر نحوی توانائی انجام کار را از دست بدهد و البته این عدم توانائی بر انجام کار به علت رخ دادن حادثه ای بوده باشد و به صورت همیشگی باشد .

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.