دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
226 بازدید
در امور اداری و دولتی توسط (100 امتیاز)
سلام

آیا مادری که ازدواج مجدد کرده همچنان مستمری همسر فوت شده رو میگیره؟

و دخترش بعد از ۱۸ سالگی تا قبل از ازدواج همچنان حقوقش برقراره؟ و اگر این حقوق به حساب مادر واریز بشه امکانش هست که تغییر داده بشه و به حساب خود دختر واریز بشه؟
توسط (20,460 امتیاز)

سلام

این بخش از سایت بیدبرگ مختص سوالات حقوقی و کیفری می باشد، سوالات بیمه و قانون کار خود را در سایت بیدبرگ - مشاوره بیمه و قانون کار مطرح کنید :
طرح سوال در بخش بیمه و قانون کار

همچنین، برای دریافت سریع پاسخ پیشنهاد می کنم از مشاوره تلفنی بیدبرگ از طریق لینک زیر اقدام کنید
دریافت مشاوره تلفنی
 

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (23,140 امتیاز)
ویرایش شده توسط


به موجب بند یک ماده ٤٨ قانون حمایت خانواده مصوب ١/١٢/٩١ و آئین نامه اجرایی مربوطه مصوب ٢٧/١١/٩٣ قوه قضاییه، ازدواج دائم همسر یا همسران بیمه شدگان یا مستمری بگیران متوفی، مانع استمرار در پرداخت مستمری فوت و سایر مزایای جانبی متعلقه به آنان نخواهد بود درصورت فوت شوهر بعدی و تعلق حقوق به زوجه در اثر آن، بیشترین مستمری ملاک عمل است.
از زمان تصویب این قانون حتی کسانی که در گذشته نیز به دلیل ازدواج مستمری‌شان قطع شده است از تاریخ تصویباین قانون یعنی هفتم اردیبهشت ماه ١٣٩٢ می‌توانند به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرده و از مزایای مستمری بازماندگان برخوردار شوند.

سمیه پوریحیی وکیل پایه یک دادگستری 

مشاوره های مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 95 بازدید
    دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت

رزرو آنلاین مشاوره رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین


.
.
...