درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
863 بازدید
قبل در سایر امور حقوقی ملکی توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
با سلام و عرض تشکر فراوون از شما دوست عزیز

در طی چند سال اخیر برای آپارتمان های نوساز و یا ملک های مسکونی هزینه ای به عنوان انشعاب فاضلاب شهری از طرف اداره آب و فاضلاب ابلاغ میگردد.
آپارتمان ما که نوساز میباشد قبل از ساخت دو ملک که یکی تک مالک و دیگری سه مالکه بوده که تجمیع کرده اند و با شخصی سازنده قرارداد مشارکت بسته اند. سازنده هزینه انشعاب فاضلاب شهری را برای ساختمان 12 واحدی که در این ملکها ساخته پرداخت نکرده است و کارش تمام شده و دیگر حضور ندارد.

اینک هزینه این انشعابات به گردن اهالی ساختمان افتاده که 4 واحد از مالکین قدیم هستند و 8 واحد هم خریداران این واحد های نوساز...
علیرغم اینکه این هزینه به گردن سازنده بوده اما به دلیل عدم حضور ایشان ، اهالی پذیرفتند که این هزینه را که حدود 20 میلیون تومان هست پرداخت کنند. اما مشکل اینجاست که 4 واحدی که از مالکین ، ملک کلنگی قدیم هستند ، ادعا دارند که ما قدیم و قبل از مشارکت ساخت برای ملک هایمان انشعاب فاضلاب را وصل و هزینه کرده بودیم و اینک این هزینه را باید 8 واحدی که جدیدا به این ساختمان امدند پرداخت کنند. اما بقیه اهالی مدعی هستند که میبایست بین 12 نفر این مبلغ را تقسیم کرد نه 8 نفر چون این هزینه شامل همه واحد ها میگردد.
با یک سازنده دیگر مشورت کردیم و راه حل خواستیم که گفت : درست است که مالکان قدیم انشعاب فاضلاب داشتند و قبل از ساخت هزینه انشعاب را داده اند اما ملک های قدیم ایشان با تمام مزایا و امکاناتش به عنوان سهم ایشان در مشارکتشان با سازنده به میان گذاشته شده و سازنده هم پول ساخت را جهت این مشارکت به میان اورده است.
و این 12 واحد حاصل کل آورده های ایشان در آن مشارکت میباشد.
و چنانچه هزینه ای از بعد از اتمام ساخت ساختمان برای این ملک بوجود بیاید شامل همه واحد ها میگردد و مالکان قدیم  از پرداخت این هزینه ها مستثنی نیستند و هر آنچه مالکان قدیم در ملک هایشان داشتند و یا هزینه کرده بودند جزو سرمایه گذاری در مشارکت ساختشان محسوب میشود و نبایست مجددا با دیگران آن را محاسبه کنند.
حال شما بزرگوار بفرمایید کدام حرف بر مبنای قانون و عدالت بوده و صحیح میباشد و این هزینه انشعابات ساختمان میبایست بین 8 نفر واحد های جدید تقسیم شود و یا به استناد به حرف اون آقای مشاور سازنده ، مالکان نیز باید تقبل کرده و هزینه را تقسیم به 12 واحد کرد ؟

با تشکر و حسن نیت شما برادر بزرگوار
اسماعیلی
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (35,060 امتیاز)
سلام

بین مالکان از این جهت که سابقه ای داشته اند و یا خیر تفاوتی نیست. لذا اگر هزینه ای برای ساختمان پیش بیاید باید همه مالکان در آن مشارکت نمایند . مگر اینکه فیش های واریزی آنها هزینه چهار واحد از دوازده واحد کنونی را از مبلغ حاضر کم کند و الا آنها نیز باید در پرداخت هزینه فاضلاب مشارکت کنند. در واقع ملک سابق آنها با تمام جهات و مزایای آن به سازنده واگذار شده و این دوستان املاک جدیدی دریافت کرده اند که با همسایگان خود در یک سطح قرار دارند.

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...