برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی کلیک کنید
مشاوره حقوقی
021-91023784
0 امتیاز
3,829 بازدید
در مهریه توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
اینجانب از همسر سابق خود جدا شدم و فرزند دارم در حال حاصر آقایی پیشنهاد ازدواج دادن ولی خانواده ایشان به دلیل حضور فرزندم مخالف هستن و لذا از هر نوع سنگ اندازی تا الان دریغ ننموده اند یکی از آنها و مهمترین آنها شرط مهریه که مادرش گذاشته و آن هم مقدار بسیار کمی است و چون  پرس و جو کردیم که بعد از عقد نمیتوان مهریه را زیاد کرد  تعدادی از دوستان پیشنهاد کردن که علی الظاهر مهریه همونی باشد که خانواده آقا میخواهند و به همراه آن آقای داماد به من چک به مبلغی که من را راضی کند و بدون تاریخ باشد بدهند آیا با این کار اگر زمانی من در زندگی مشترک جدید دچار مشکل بشوم میتوانم از چک و اجرا گذاشتن آن به عنوان مهریه استفاده کنم؟
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (35,460 امتیاز)
سلام

اولا می توانید پس از عقد مهریه را زیاد کنید و در این خصوص مانعی ندارید. اما در خصوص چک ممکن است به مشکلاتی بخورید و روش معقولی برای دریافت مهریه نیست. اگر میزان مهریه برای تان خیلی مهم است بهتر است از داماد بخواهید ملکی را به نام شما کند.
0 امتیاز
توسط (1,020 امتیاز)
سلام

دریافت چک سفید امضاء به جای مهریه از اساس کار لغو وباطلی است .طرفین باید ضمن عقد مهر را دقیقا معلوم و معین کنند.ولی میتوانید چک را به عنوان دیگری غیر از مهریه دریافت کنید.وبهتر است مهریه خود را دقیقا مشخص بفرمائید چون مهریه شما همان است که در عقدنامه تعیین میشود.

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 1,226 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,253 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...