دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
399 بازدید
در مهریه توسط (380 امتیاز)
سلام
اگر بخوام بعد از عقد طبق توافق با همسرم مهریه را افزایش بدم آیا این افزایش مهریه اعتبار قانونی داره ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (500 امتیاز)

با سلام

براساس نظر فقهای محترم شورای نگهبان که از سوی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مورد استعلام قرار گرفته است ، افزایش مهریه بعد از عقد صحیح نمی باشد .

 متن کامل رأی شماره 488 - 15/6/1388 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری :

به شرح نظریه شماره 35079/30/88 مورخ 12/5/1388 فقهای محترم شورای نگهبان مهریه شرعی همان است که در ضمن عقد واقع شده است و ازدیاد مهر بعد از عقد شرعاً صحیح نیست و ترتب آثار مهریه بر آن خلاف موازین شرع شناخته شد . بنابراین جزء (ب) از قسمت 151 بخشنامه های ثبتی که نتیجتاً مبین امکان افزایش مهریه به شرط تنظیم سند رسمی است ، مستنداً به قسمت دوم اصل 170 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده 41 قانون دیوان عدالت اداری مصوب 1385 ابطال میشود .


موفق باشید
محمد هدایتی راد
کارشناس حقوقی

برای دریافت مشاوره تلفنی و حل سریع مشکل خود کلیک کنید

مشاوره های مشابه

    دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت

رزرو آنلاین مشاوره رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین


.
.
...