برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی کلیک کنید
مشاوره حقوقی
021-91023784
0 امتیاز
4,706 بازدید
در ارث و انحصار وراثت توسط (130,930 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام وقتون بخیر
آیا در ازدواج موقت بعد از فوت همسر به زن ارث تعلق می گیرد ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (1,060 امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ
با سلام

مطابق ماده 940 قانون مدني زوجين در صورتی که زوجيت آنها دائمي بوده وممنوع از ارث نباشند از يكديگر ارث مي برند و چنانچه ازدواج موقت باشد به جهت منقطع بودن نكاح ، ارث در آن راه ندارد .

و به نظر تعدادی از حقوقدانان شرط توارث در نکاح منقطع نیز ، به دلیل تعارض با قواعد امری ارث ، باطل است .

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 3,330 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 4,040 بازدید
سوال شده خرداد 30, 2018 در ارث و انحصار وراثت توسط mardi (1,250 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 2,851 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 7,004 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...