برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی کلیک کنید
مشاوره حقوقی
021-91023784
0 امتیاز
4,109 بازدید
در ارث و انحصار وراثت توسط (100 امتیاز)
پدرم وصیت نامه ای نوشته که محضری نیست و مهر و امضایی  واثر انگشتی ندارد و به رحمت خدا رفتند ،ولی خب دست خط پدرم هست، پدرم در وصیت نامه تمام پس اندازش را به نام مادرم کرده است، و یکی از وراث وصیت نامه را قبول ندارد آیا اگر وصیت نامه را خواهر و برادرهای پدرم امضا و اثر انگشت بزنند و خودم که وصیت نامه پدرم را میشناسم امضا و اثر انگشت بزنم  که وصیت نامه را قبول داریم  آیا ارزش قانونی پیدا میکند؟ و اگر ارزش پیدا میکند مادرم چطور میتواند از طریق وصیت نامه  ارثی که پدرم در وصیت نامه به  او داده است را از راه قانونی بگیرد ؟
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (27,660 امتیاز)
با سلام

دوست عزیز وصیت نامه خودنوشت یعنی وصیت نامه ای که وصیت کننده به دستخط خود مینویسد  در صورتی معتبر است که دارای تاریخ روز ماه سال به دستخط خود وصیت کننده
0 امتیاز
توسط (27,660 امتیاز)
با سلام

دوست عزیز وصیت نامه خودنوشت یعنی وصیت نامه ای که وصیت کننده به دستخط خود مینویسد مطابق ماده 278 قانون  امور حسبی در صورتی معتبر است که دارای تاریخ روز ماه سال به دستخط خود وصیت کننده بوده و به امضای او رسیده باشد.در غیر اینصورت از درجه اعتبار ساقط  است.
توسط (220 امتیاز)
وصیت نامه شفاهی چنانچه افراد ذینفع بپذیند اعتبار دارد اما توضیح  سر کار خانم نوروزیان صحیح است ممنو

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 375 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,582 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,515 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,161 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 249 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 38,660 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 605 بازدید
سوال شده دی 13, 2021 در ارث و انحصار وراثت توسط kamrani96 (21,090 امتیاز)
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...