برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی کلیک کنید
مشاوره حقوقی
021-91023784
0 امتیاز
1,327 بازدید
در قوه قضاییه توسط (1,250 امتیاز)
سلام
آیا با وجود نیروی انتظامی و ارتش دادن اختیار به نیرو های بسیج و سپاه و حزب الله به عنوان ضابط قضایی قانونی است ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,020 امتیاز)
ماده ۲۹- ضابطان دادگستری عبارتند از:‌

الف – ضابطان عام شامل فرماندهان، افسران و درجه‌داران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که آموزش مربوط را دیده باشند.

ب – ضابطان خاص شامل مقامات و مأمورانی که به موجب قوانین خاص در حدود وظایف محول شده ضابط دادگستری محسوب می‌شوند؛ از قبیل رؤسا، معاونان و مأموران زندان نسبت به امور مربوط به زندانیان، مأموران وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و مأموران‏ نیروی‏ مقاومت‏ بسیج‏ سپاه‏ پاسداران‏ انقلاب ‏اسلامی. همچنین سایر نیروهای مسلح در مواردی که به موجب قانون تمام یا برخی از وظایف ضابطان به آنان محول ‌شود، ضابط محسوب می‌شوند.

 اشخاص مندرج در بند ب ماده ۲۹قانون آیین دادرسی کیفری در صورتی که به موجب قانون تمام یا برخی از وظایف ضابطان به آنان محول شود ضابط محسوب می شوند.

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 5,492 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 631 بازدید
سوال شده مهر 17, 2018 در سایر امور کیفری توسط kamrani96 (21,090 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 323 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,272 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...