دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
3,352 بازدید
قبل در امور حقوقی شرکت ها توسط
با سلام .

من یکی از سهامداران شرکت سهامی خاص هستم با 20% من و.همسر و دخترم هر کدام 5% جمعا 30%سهام تاسیس کردیم و طی اختلافی که با دو شریک.دیگر که 70در صد سهام را دارند  بوجود آمد .غیابا از مدیریت شرکت برکنار شدم با گذشت 1/5سال از تاسیس شرکت هیچ گونه حسابرسی نشده و سود وزبانی به  اینجانبان اعلام نشده . و لی خبر دارم شرکت همچنان در حال فعالیت و صدور چک هایی شرکت هست .ولی من هیچ اطلاع از فعالیت و درآمد حاصله ندارم .

لذا تقاضای طرح شکایت دارم .چکار باید شکایت کنم و  چه مطالب را در شکواییه مطرح کنم  تا حقوق پایمال شده را  از سهامی که داریم مطالبت کنیم.؟
2.آیا من میتوانم به وکالت از طرف زن و دخترم در دادگاه  طرح شکایت از شرکت فوق بکنم؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (35,060 امتیاز)
سلام

ابتدا با مراجعه به شرکت ترازنامه سال مالی قبل را جهت بررسی وضعیت مالی شرکت مطالبه و مطالعه کنید تا دریابید که شرکت در سال مالی گذشته چه میزان سود قابل تقسیم داشته است. پس از دریافت مبلغ سود قابل تقسیم شرکت به نسبت سهامی که دارید پرداخت سود به خود را مطالبه نمایید چنانچه پرداختی از طرف شرکت صورت نگرفت دادخواست مطالبه سود حاصله از سهام خود را به دادگاه برای مبلغ بیشتر از بیست میلیون تومان و در موارد کمتر به شورای حل اختلاف محل شرکت ارایه دهید.

در دادگاه صرفا وکلای دادگستری می توانند به وکالت از افراد دیگر اقامه دعوی نمایند. در خصوص دخترتان چنانچه به بلوغ نرسیده باشند شما می توانیدبه ولایت از فرزندتان طرح دعوا کنید.

مشاوره های مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 174 بازدید
دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

.
.
...