دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
158 بازدید
در مهریه توسط (110 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط

سلام

  1. ايا امکان بخشيدن مهريه قبل عقد وجود دارد؟
  2. ثبت اقرارنامه ثبتي(بخشيدن مهريه) در دفترخانه اسناد رسمي يا دفتر ازدواج؟

مدیر سایت: در صورتی که چند سوال دارید هریک از سوالات را در صفحات جداگانه مطرح نمایید تا بصورت جداگانه بررسی و پاسخ داده شوند.
سوال سوم: آیا برای بخشیدن مهریه اجازه پدر لازم است ؟
سوال چهارم: آیا امكان تعیین وقت برای بخشیدن مهریه در اقرارنامه ثبتی وجود دارد ؟

ممنون ميشم جواب بدين و پوزش بابت سوالات زياد شد

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (500 امتیاز)

با سلام

در پاسخ به سئوال اول شما باید گفت که براساس ماده 1082 قانون مدنی ، زن به محض وقوع عقد مالک مهریه می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید . در نتیجه به نظر می رسد بخشش مهریه قبل از عقد نکاح به علت اینکه زن بعد از عقد ، مالک مهریه می شود و هنوز چیزی به او تعلق نگرفته صحیح نمی باشد .


موفق باشید
محمد هدایتی راد
کارشناس حقوقی

برای دریافت مشاوره تلفنی و حل سریع مشکل خود کلیک کنید

مشاوره های مشابه

    دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت

رزرو آنلاین مشاوره رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین


.
.
...