برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی کلیک کنید
مشاوره حقوقی
021-91023784
0 امتیاز
3,169 بازدید
در طلاق توسط
سلام می شه راهنمایی کنین که در طلاق توافقی زن و مرد در مورد چه چیزهایی باید توافق کنند؟

ممنون
3 پاسخ
0 امتیاز
توسط (1,220 امتیاز)
تمامی حق و حقوق زن اعم از مهریه ، نفقه، اجرت المثل ، حضانت فرزند، نحوه ملاقات فرزند مشترک و محل ملاقات باید به صورت دقیق مشخص شود.
0 امتیاز
توسط (30,330 امتیاز)

با سلام

علاوه بر نکته ای که پاسخ داده شده،  توجه به این نکته ضروری است که در طلاق توافقی لازم است زن و مرد علاوه بر اینکه در خصوص مهریه ، نفقه ، حضانت فرزندان ، اجرت المثل و جهیزیه به توافق می رسند، متعهد شوند که کلیه شکایت و دعاوی حقوقی و کیفری در گذشته ، حال و آینده را نسبت به یکدیگر ساقط نمایند . 

 همچنین در توافقنامه طلاق توافق باید طرفین اذعان کنند که هیچگونه شرط دیگری ندارند و طرفین نسبت به توافقات حاصله حق رجوع ندارند

برای بررسی دقیق شرایط طلاق پیشنهاد میکنم مشاوره تلفنی بیدبرگ از وکیل متخصص امور حقوقی خانواده دریافت کنید. می تونید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره تلفنی خود را ثبت کنید.
>> دریافت مشاوره تخصصی <<
 

0 امتیاز
توسط (30,020 امتیاز)
۲۹ـ دادگاه ضمن رأی خود با توجه به شروط ضمن عقد و مندرجات سند ازدواج، تکلیف جهیزیه، مهریه و نفقه زوجه، اطفال و حمل را معین و همچنین اجرت المثل ایام زوجیت طرفین مطابق تبصره ماده (۳۳۶) قانون مدنی تعیین و در مورد چگونگی حضانت و نگهداری اطفال و نحوه پرداخت هزینه های حضانت و نگهداری تصمیم مقتضی اتخاذ می کند. همچنین دادگاه باید با توجه به وابستگی عاطفی و مصلحت طفل، ترتیب، زمان و مکان ملاقات وی با پدر و مادر و سایر بستگان را تعیین کند. ثبت طلاق موکول به تأدیه حقوق مالی زوجه است. طلاق درصورت رضایت زوجه یا صدور حکم قطعی دایر بر اعسار زوج یا تقسیط محکومٌ به نیز ثبت می شود. در هرحال، هرگاه زن بدون دریافت حقوق مذکور به ثبت طلاق رضایت دهد می تواند پس از ثبت طلاق برای دریافت این حقوق از طریق اجرای احکام دادگستری مطابق مقررات مربوط اقدام کند.

موارد مذکور در ماده۲۹قانون حمایت خانواده مواردی ست که زوجین می توانند در آن موارد با هم به توافق برسند وچنانچه زوجین در موارد مذکور در ماده ۲۹با هم توافقاتی داشته باشند همان توافقات در رای ذکر می شود.

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 433 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...