دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
10,213 بازدید
قبل در ارث و انحصار وراثت توسط (110 امتیاز)
سلام

پدر و مادر بنده در سال 1366 ازدواج نموده. مادرم در سال 1369 فوت می نمایید پس از آن من و خواهرم به همراه پدرم زندگی میکردیم. ورثه مادرم عبارت بودند از پدرش 1/6 و مادرش1/6 و شوهر1/4 و دو دوختر فرزند. پدر ما در سال 1380 ازدواج مجددی می نماید که از او یک فرزند پسر به جمع ما اضافه می شود. مادر مادرم در سال 1393 فوت می شود. پس از آن پدر مادرم در سال 1394 فوت می شود سپس پدرم در سال 1395 فوت می شود. ورثه پدرم عبارتند از مادر خودش و همسر دوم و پسر و دو دختر.

حال من به عنوان دختر همسر اول فوت شده می خواهم مهریه مادرم که در سال 1366 به میزان یک میلیون تومان بوده را اخذ کنم. با احتساب اینکه ورثه مادربزرگ و پدربزرگم (دایی ها و خاله ها) سهم الرث خود بابت مهریه را به من و خواهرم هبه و وکالت خواهند داد، میزان مهریه و سهم الارث من و خواهرم چقدر میشود و چگونه محاسبه خواهد شد؟؟؟

به نرخ زمان فوت مادر من (1369) ؟؟؟  یا پدر من (1395) ؟؟؟

با توجه به اینکه مهریه با ارث فرق دارد آیا صد درصد مهریه به من و خواهرم میرسد؟(با توجه به بخشش دایی و خاله)   یا 75 درصد؟؟(با توجه به سهم شوهر(پدر ما) از ارث زنش)
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (26,260 امتیاز)
با سلام

دوست عزیز جنابعالی و خواهرتان می توانید نسبت به سهم الارث خودتان و پدربزرگ و مادربزرگ که سهم الارث خود را به شما هبه نموده اند از ماترک مادر متوفی خود مهریه را مطالبه نمایید.بنابراین سهم الارث پدر از مهریه مادر قابل مطالبه نمیباشد.مهریه به نرخ روز مطالبه  و همزمان با تقدیم دادخواست تقویم و محاسبه خواهد شد.

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

.
.
...