دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
45,991 بازدید
در روابط نامشروع و خیانت توسط (1,830 امتیاز)
سلام

حکم قانونی رابطه تلفنی و گفتگوی پیامکی با زن شوهردار چیست ؟ ممنون از شما
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

0 امتیاز
توسط (1,830 امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ
روابط نامشروع به دو دسته زنا و روابط نامشروع غیر از زنا تقسیم بندی می شوند.

رابطه نامشروع غیر زنا، اعمال منافی عفت و عرف از قبیلِ بوسیدن و گفتگوی غیر متعارف بین زن و مردی که باهم ازدواج نکرده اند می باشد. گفتگوی غیر عرف در فضای مجازی مثل تلگرام و اینستاگرام نیز می تواند مشمول رابطه نامشروع باشد.

مجازات رابطه نامشروع غیر زنا، شلاق می باشد. همچنین، مجازات زنا با توجه به شرایط، بسته به تشخیص قاضی، می تواند شلاق یا اعدام تعیین شود.

تشخیص رابطه نامشروع با توجه به اقرار طرفین، گزارش پلیس، شهادت شهود و وجود مدارکی که نشان دهنده رابطه ی غیرعرف باشد انجام می شود. عکس، فیلم، پیام در شبکه های مجازی و پیامک، از آنجا که امکان تقلب در آن ها وجود دارد به عنوان ادله اثبات جرم شناخته نمی شود و برای قاضی می تواند صرفن به عنوان نشانه ای از وقوع رابطه نامشروع باشد.

همچنین قاضی می تواند برای اثبات زنا، نظر پزشکی قانونی را نیز جویا شود. رابطه جنسی معمولا تا 3 هفته بعد از آن، توسط پزشکی قانونی قابل تشخیص می باشد.
0 امتیاز
توسط (33,740 امتیاز)
سلام

مجازات رابطه نامشروع مادون زنا (کمتر از زنا) شلاق می باشد.
0 امتیاز
توسط (22,940 امتیاز)
در صورتي كه خانمي اعم از مجرد يا متأهل از طريق تلفن با مردي نامحرم تماس- هاي مكرر داشته باشد يا پيامكهاي عاشقانه يا شوخيهاي جنسي و يا ايميلهاي متعدد با موضوع روابط جنسي به يكديگر ارسال نمايند يا از طريق نرمافزارهاي ارتباطي مجازي تحت موبايل با يكديگر روابط غير متعارف داشته باشند صرفنظر از اينكه تطبيق موضوع و رفتار با حكم قانوني وظيفه مرجع قضائي رسيدگي كننده است كه با توجه به محتويات پرونده انجام ميشود ولي ارتباط تلفني يا اينترنتي يا مجازي به اين نحو در صورت وجود ساير شرايط قانوني و با توجه به عرف محل ممكن است رابطه نامشروع تلقي شود.

سمیه پوریحیی وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره های مشابه

    دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت

رزرو آنلاین مشاوره رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین


.
.
...