برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی کلیک کنید
مشاوره حقوقی
021-91023784
0 امتیاز
8,294 بازدید
در سایر امور حقوقی ملکی توسط
سلام

طبقه همکف از یک ملک 3 طبقه جنوبی خریداری کرده ام که دسترسی به حیاط و زیرزمین فقط از طریق ملک من وجود دارد .( با توجه به جنوبی بودن ، پارکینگ ندارد ) . از آنجا که قصد زندگی کردن در ملک را داشتم و حیاط و زیرزمین به شدت کثیف و خراب بودند ، اقدام به تعمیر آنها از هزینه خود نموده ام و علم به این موضوع دارم که اینها قسمت مشاعی ساختمان هستند و حقی برای تصرف خود قائل نیستم و تا زمان ساخته شدن ساختمان بدلیل اینکه تنها راه ورود به حیاط و زیرزمین از ملک من است ، از آنها استفاده می نمایم .

با این شرایط یکی از همسایه ها به شهرداری اعتراض کرده که اینها قسمت مشاعی را تعمیر کرده اند و حق این کار را نداشته اند . شهرداری هم به ما گفته که به زیرزمین که مشاع است کاری نداشته باشید و بقیه قسمتها را تعمیر کنید ( طبقه مسکونی خودم ) .

سوال من اینجاست که آیا من حق تعمیر و استفاده از قسمتی که فقط من می توانم در آن تردد نمایم را دارم یا خیر ؟

بازهم تاکید میکنم که چون این قسمتها در سند من نیست ، هیچ ادعایی نسبت به آنها نداشته و ندارم و فقط به دلیل اینکه از حالت خرابه خارج شود اقدام به تعمیر نموده ام که نصفه کاره رها شده است .
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (35,460 امتیاز)
سلام

در قسمت های مشاعی ملک هر گونه تغییری منوط به اذن مالکان مشاعی ساختمان هست. همچنین شما در صورت انجام هزینه در بخش های مشاعی چنانچه اذن دیگر همسایگان را دریافت نکرده باشید نمی توانید مبالغ پرداختی خود را دریافت نمایید.

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 1,446 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 13,212 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 955 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3,256 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 814 بازدید
سوال شده تیر 20, 2021 در سایر امور حقوقی ملکی توسط Shabnam.ja (100 امتیاز)
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...