دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
82 بازدید
قبل در مهریه توسط (100 امتیاز)
باسلام

من براردرم 6 ماه هست از ههمسرشون جدا شدند. و حدودل يكسال درگير مساله مهريه بودن و تمام استعلامات ايشان انجام شد مه نه ملكي، نه ماشيني و نه حساب بانكي پرباري داشتند. و تمام استعالامات منفي بوده است.

اما متسافانه قاضي ايشان را محكوم به پيداخت كل مهريه شامل 114 سكه و 110 مثقال طلا كردند و پبش پرداخت محكوم به پرداخت 10 سكه و هزينه حج عمره شدند و با اعتراضي كه انجام شد هيچ تغييري در آن ايجاد نشد و ايشان مجبور شدند سكه ها را از يك طلا فروشي با تنظيم قرارداد بگيرند و اقساطشون با توجه به بيكار شدنشون اول هر 5 ماه يك سكه و نيم مثقال طلا و بعد از اعتراض شد هر 10 ماه يكبار.

حتي ايشان وقتي ازدواج كردند و سند ازدواجشون براي تعديل بردن نه تنها در پرونده موجود نبود قاضي راي داده بودند كه چون مستنداتي ارائه نشده مجددا راي قبلي را تاييد كردند. تا اين كه سر رسيد اولين قسط شد و قبل از آن اعتراض كردند كه متاسفانه تاريخ دادگاه را انداختن بعد از تاريخ قسط كه ايشان بتاز هم مجبور شدند اين مبلغ را بدهي جور كنند.

 در دادگاهي كه تشكيل با اين كه مجدا سند ازدواج را به دفاتر خدمات قضايي داده بودند در مستندات وجود نداشت و همانجا كه سند ازدواجش همراهش بود را برابر اصل كردند و تحويل دادند به همراه فيش حقوقي 3 ميليون توامني، برگه پرداخت قسط 1100 وديعه مسكن، اجاره نامه قانوني مسكن به مبلغي ماهي 1500 هزارتومان و ... كه متاسفانه قاضي حتي از شاهدين سئوالي نكردند و ظرف يك روز راي صادر نموده و برادرم ره مجددا به 10 ماه نيم يك سكه محكوم نمودند.

اين در حاليست كه طبق قانون 1 چهارم حقوق مرد متاهل بايد براي مهريه زن لحاظ گردد.

اما متاسفانه اين قاضي به هيچ عنوان روي مستندات و صحبت هاي شاهد راي صادر نمي نمايد. حال سئوال من اين است همانطور كه آقاي رييسي بخشنامه داده اند كه مردها بايد طبق درآمدشان موظف به پرداخت مهذيه باشند كه متاسفانه قضات به اين امر پايبند نيستند و چطور يك جوان با درآمد 3 ميليوني و فقط هزينه اجرا و قسط 2400 به حز هزينه هاي جاري زندگي و همسرش مي تواند با تغيير نوسان بالاي سكه 10 ماه يكبار سكه دهد؟

 الان راه حل چيست؟ آيا مي شود از قاضي پرونده شكايت كرد؟

يا قاضي و شعبه را تغيير داد؟

چرا قضات دادگاه باهنر اين مشكل را دارند؟

 چرا تمام شهروندان و وكلا از قضات دادگاه باهنر ناراضي هستند؟

 چرا در اين دادگاه عدالت جاري و ساري نيست؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید تا بتوانید سوال بپرسید

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.