درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
765 بازدید
قبل در مالیات املاک توسط (120 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
با سلام.من و همكارم به صورت مشاركتي يك واحد مغازه خريده ايم و سال گذشته اجاره داده ايم.امسال قصد داريم اظهارنامه ماليات بر اجاره پر كنيم. از طرفي بنده به مدت 10 سال است كه در سازمان نظام مهندسي در زمينه نظارت ساختمان فعاليت ميكنم و قبلا در سامانه سازمان ماليات ثبت نام كرده ام و هرسال اظهارنامه الكترونيكي پر ميكنم.

1- آيا من دوباره بابت ماليات بر اجاره مغازه بايد در سامانه مالياتي ثبت نام كنم؟

2-ظاهرا در مرحله پيش ثبت نام بايد يكي از شركا ثبت نام كند و در مراحل بعدي اطلاعات شريك ثبت ميشود. با توجه به اينكه من در شغل ديگري فعاليت دارم و آنجا هم ماليات ميدهم، آيا بهتر است مرحله پيش ثبت نام را خودم انجام دهم يا شريكم يا تفاوتي نميكند؟

3-با توجه به شراكتمان از چه معافيت هايي ميتوانيم استفاده كنيم؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (92,320 امتیاز)
شریک شما به اداره دارایی مراجعه کند ومشخصات دریافت کند ونام شماراهم به عنوان شریک اعلام کند

توجه داشته باشید شما معافیت سالانه خودرادرنظام مهندسی استفاده کرده اید  معافیتی که میتوانیدداشته باشید همان 25 درصد اجاره است وبقیه درماده 131 درج شده است

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (120 امتیاز)
سپاسگزارم از پاسخي كه داديد

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...