برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی کلیک کنید
مشاوره حقوقی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
7,712 بازدید
در نفقه و تمکین توسط
سلام

میشه منو راهنمایی کنین؟

در صورت عدم تمکین آیا به زن نفقه تعلق می گیرد؟

ممنون
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (1,220 امتیاز)
در صورتیکه عدم تمکین زن توسط مرد اثبات شود و حکم صادره قطعی شود و اجرائیه صادر شود دیگر نفقه به زن تعلق نخواهد گرفت و زن ناشزه می باشد.
0 امتیاز
توسط (6,000 امتیاز)
سلام

در صورت عدم تمکین زن غیر از اینکه باکره باشد و تقاضای مهریه خود را طبق ماده 1082 قانون مدنی مطالبه کند و از حق حبس که در ماده 1085 قانون مدنی تعریف شده است که در این مرحله علاوه بر مطالبه مهریه مستحق دریافت نفقه است در بقیه موارد در صورت دیگر نفقه به زن تعلق نخواهد گرفت.

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 3,349 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3,429 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 2,491 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 424 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,637 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 2,092 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 2,489 بازدید
سوال شده شهریور 4, 2017 در سایر امور حقوقی خانواده توسط n.mataji (1,980 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 1,344 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...